Mobil

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

Beklenen Xiaomi MIUI 13 sistem optimizasyonları ve farklı duvar kağıdı seçenekleri ile piyasaya sürüldü. İşte merakla beklenen güncellemenin özellikleri.

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

MIUI 13 nihayet Hindistan'a geldi. Dünya çapında 500 milyonu aşan aylık aktif kullanıcı sayısıyla, güncellemeyi bekleyen en büyük kitle Hindistan'daydı. Güncelleme daha çok performansa odaklanmış, bu da üst üste ikinci kez kullanıcı arayüzü ile ilgili değişikliklerin gelmediği anlamına geliyor.

MIUI'nin en son sürümü MIUI 13, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve güç tüketimini azaltmayı amaçlayan dört öğe etrafında dönüyor. Güncelleme ile birlikte 36 aylık kullanımdan sonra bile okuma/yazma hızlarını zirvede tuttuğu iddia edilen Optimize Edilmiş Dosya Depolama Sistemi geliyor.

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

xiaomi

Xiaomi, diğer Android güncellemelerinin MIUI'nin yaptığı gibi özellikler sunmadığını odaklanmadığını ve bunun 3 yılda R/W hızlarının %50'sini kaybetmelerine neden olduğunu söylüyor. Güncelleme ayrıca, arka planda işlem verimliliğini %40 oranında artırdığı ve aynı anda daha fazla uygulamanın çalıştırılmasına izin verdiği daha iyi bir çoklu görev deneyimi sağlayan RAM Optimizasyonu içeriyor. İ Son olarak, Smart Balance sayesinde %10'a kadar daha iyi pil ömrü vaadi var.

Bunun dışında, görsel unsurlar için Xiaomi, bir sürü , yeni canlı duvar kağıdı getirmek sunuyor. MIUI 12'deki Süper Duvar Kağıtları gibi bunların da tüm cihazlarda kullanılamayacağını unutmayın. Yine de, düşük kaliteli cihazlar dahi güzel bir duva rkağıdının tadını çıkarabilecek.

MIUI 13'ün en önemli özelliklerinden biri olan yükseltilmiş widget desteği şimdilik atlanmış görünüyor. Hindistan'daki MIUI 13, amiral gemileri ve son lansmanlarla başlayarak sunumlara başlayacak. 

Yorumlar
Cengiz
Mi 11 lite miui 13 güncelleme ne zaman gelir ?
Cevapla
Alis
Redmi note 10 pro global için MIUI 13 ne zaman gelir bilginiz var mı
Cevapla
Ali Erdoğan
Resmi not 10 nezman güncelleme gelecek tarih vere bilirmisiniz
Cevapla
Akın
Xiaomi bunları pek söylemiyor ama geçen sene rn 10 Pro ile aynı işlemcili Poco X3 NFC için Android 11 güncellemesinin ilk versiyonu mart gibi yayınlandı. Sonra güncelleme hatalardan dolayı geri çekildi ama yeni yazılım ekibiyle aynı hataları tekrarlayacaklarını sanmıyorum. Redmi Note 10 Pro için yine mart gibi yayınlansa Nisan gibi Redmi Note 10'a gelir diye düşünüyorum ama sadece tahmin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.