Honor Magic V katlanabilir sektörünü ele geçirdi!

Katlanabilir sektörüne iddiali bir rakip olarak giren Honor Magic V satış rekorları kıırd. Rekor satışların ardından tekrar piyasaya sürülen cihaz sektörü ele geçirdi.

Honor Magic V katlanabilir sektörünü ele geçirdi!

Birkaç hafta önce markanın ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Honor Magic V akıllı telefonu Çin pazarında satışa çıktı. Cihaz, satışa sunulduktan kısa bir süre sonra gördüğü büyük ilgi neticesinde tükendi.

Şimdi şirket, cihazı tekrar Çin'de satın alınabilir hale getirdi. Honor Magic V akıllı telefon ikinci kez satışa çıkıyor. Honor Magic V, 12GB RAM ve 256GB dahili depolama ve 512GB dahili depolama ile 12GB RAM seçeneklerine sahip. Cihaz üç renkte sunuluyor: Space Silver, Black ve Burnt Orange.

Honor Magic V katlanabilir sektörünü ele geçirdi!

honor magic v

Cihaz 2560 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü, 120Hz yenileme hızı ve 21:9 en boy oranı ile 6.45 inç OLED ekrana sahip. İç tarafta, ekran kareye yakın bir şekle sahip ve 90Hz yenileme hızı ve 10:9 en boy oranı sunuyor.

Ekran ayrıca 10 bit renk derinliği, %100 DCI-P3 renk gamı, HDR10+, 1920Hz yüksek frekanslı PWM karartma, yüzde 90 ekran-gövde oranı özelliklerine sahip. Cihaz, 4nm işlem kullanılarak üretilen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden güç alıyor. Cihazın bir diğer özelliği ise AI performansının yüzde 300 oranında artırıldığı iddia edildi.

Kamera bölümünde, arkada 50MP birincil f/1.9 diyafram sensörü, 50MP spektral olarak geliştirilmiş f/2.0 lens ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip 50MP ultra geniş sensör içeren üçlü kamera kurulumu var. Ön tarafta, biri dışta diğeri iç ekranda olmak üzere çift 42 MP kamera bulunuyor.

Honor Magic V, çoklu görev ve bölünmüş ekran kullanımını kolaylaştırmaya adanmış özelliklere sahip, kullanıma hazır Android tabanlı Magic UI 6 özel arabirimini çalıştırıyor. Telefon, pili sadece 15 dakikada yüzde 50'ye kadar doldurduğu iddia edilen 66W kablolu SuperCharge desteğine sahip 4.750mAh pil ile çalışıyor.