MIUI'de iOS benzeri animasyonlar ve menü nasıl elde edilir?

MIUI ile iOS benzeri animasyonlar ve menüler elde etmek mümkün. Siz de bu görünümü elde etmek istiyorsanız nasıl olacağını sizler için anlattık.

MIUI'de iOS benzeri animasyonlar ve menü nasıl elde edilir?

Xiaomi'nin MIUI'si, iOS ile karşılaştırıldığında oldukça benzer özellikler taşıyor. Ancak olay şu ki, şirket Redmi Note 9 Pro gibi bazı bütçe akıllı telefonlarından animasyonları kaldırıyor ve Poco akıllı telefonları zaten animasyonlardan yoksun. Eğer siz de Xiaomi akıllı telefonunuzda iOS benzeri animasyonlar ve güncel bir menü istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

MIUI'de iOS benzeri animasyonlar ve menü nasıl elde edilir?

miui

Bu yöntem yalnızca root erişimi olan akıllı telefonlarda işe yarayacaktır, bu nedenle sonraki adımlara geçmeden önce akıllı telefonunuz rootlanmalıdır. iOS benzeri uygulama açma ve kapama animasyonlarını, son menü ve klasör animasyonlarını almanızı sağlayan iOS Launcher adlı bir magisk modülü vardır. Buradaki animasyonlar, stok MIUI ile karşılaştırıldığında daha da üstün, geliştirici, ve saf iOS benzeri bir his vermek için uygulama klasöründe Gauss bulanıklığı efekti ve lastik bant efekti sağlar.

MIUI for Poco'nun herhangi bir animasyonu olmadığını zaten biliyoruz, bu nedenle bu modülü kullanarak Poco akıllı telefonlarda bile animasyonlar alabilirsiniz. Bu magisk modülünü Xiaomi akıllı telefonunuza nasıl indirip uygulayacağınıza bir göz atalım.

iOS başlatıcısı magisk modülünü indirmek için buradaki bağlantıya tıklayın. Zip'i indirmeyi bitirdiyseniz, magisk'i açın ve ardından “modüller” sekmesine tıklayın ve ardından “depodan yükle”ye tıklayın.  Birkaç saniye sonra “Yeniden Başlat” düğmesini göreceksiniz. Üzerine dokunun ve akıllı telefonunuz yeniden başlatılacak. Cihazınız açılır açılmaz cihazınızda yeni animasyonlar göreceksiniz.