Mobil

Mobil dünyada 2013'ün 'EN'leri

Akıllılar dünyasına damga vuran şirket ve telefonlar!

Mobil dünyada 2013'ün 'EN'leri

Bir önceki haberimiz olan 2013 yılının en iyi akıllı telefonu haberinde de dile getirdiğimiz gibi 2013 yılı akıllı telefon ekosistemi kategorisinde altın çağını yaşıyor. Özellikle güçlü işlemciler, yüksek kapasiteli RAM'ler ve oldukça stabil oyun deneyimi sunan GPU'ların yer aldığı akıllı telefonların üretildiği, içinde yaşadığımız bu yıl teknoloji tutkunlarında büyük izler bırakacak.

Bugün sizlerle önümüzdeki aylarda geride bırakacağımız 2013 yılının enlerini paylaşacağız. Aslında yıl içinde ağızdan ağıza dolaşan telefonlar şirketler yılın enlerine çok da uzak değil. Özellikle Samsung'u tahmin etmemek çok da zor olmasa gerek. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan Mobil dünyada 2013 yılının enlerine bir göz atalım.

1381709025_samsung-galaxy-s4-front-angled.jpg

Son aylarda çıkarmış olduğu akıllı saat Gear ve yeni nesil Note 3'üyle adını yılın en yüksek raflarına yazdıran firma Samsung, yılın en iyi çıkış yapan firması olarak yılın üreticisi ünvanını almaya hak kazandı. Diğer yandan hem donanım hem de getirdiği eşsiz yazılımsal yeniliklerle Galaxy S4 yılın en inovatif akıllı telefonu (yenilikçi) seçildi. Samsung için gelen ödüllerin ardı arkası kesilmeyince yılın en iyi multimedya telefonu ödülü de Galaxy Note 2'nin oldu.

1381709139_gsmarena001.jpg

En iyi kameraya sahip akıllı telefon ödülü ise Japon devi Sony'nin en yeni amiral gemilerinden Xperia Z'ye gitti. Yılın en çarpıcı ödüllerinden birisini alan mobil cihazlardan birisi de Sony Xperia Tablet Z oldu. Yılın en iyi tablet ödülünü alan Xperia Tablet Z, Xperia ismini bir üst segmente taşımayı başardı. 

Akıllarda çok fazla soru işareti uyandırmadan geçtiğimiz yıl yani 2012 yılı içerisinde en iyi akıllı telefonun Galaxy S3, en iyi tabletin de Apple iPad 2 olduğunu hatırlatalım. Siz değerli takipçilerimizin de yorumlarını sitemizde görmekten mutluluk duyarız.

Sizce 2013 yılının en iyi,

Kameraya sahip telefonu:

En iyi tasarım: 

En güçlü performans:

En iyi tablet:

En iyi mobil işletim sistemi:

En iyi çıkış yapanı:

En sevileni: 

En incesi:

En şirini:

En ufağı:

Şeklinde uzayan listemize sizleri de davet ediyoruz, yorum panelimizden yorumlarınızı bırakabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.