Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks emekli oldu

Popüler Twitter kullanıcı artık sızıntı paylaşımları yapmayacak.

Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks emekli oldu

İki yıla aşkın süredir mobil dünyasına ilişkin önemli sızıntıların altına imza atan, resmi tanıtımları öncesinde Nexus 5, Moto X, LG G2, HTC One M8, One M7 ve daha  birçok cihazı gün yüzüne çıkaran; yine mobil dünyasına ait önemli duyuruları çok öncesinde Twitter hesabından yayınlanan Evleaks lakaplı teknoloji editörü Evan Blass emekliliğe ayrıldığını duyurdu.

1407101533_9.png

Mobil dünyasının en güvenilir bilgi ve sızıntı kaynağı bundan sonraki süreçte Twitter hesabından herhangi bir cihaza ait paylaşımda bulunmayacak. Evleaks’ın şu an Twitter’da 177.000 takipçisi bulunuyor. @evleaksTR hesabından Türkçe paylaşımlar da yapan Evleaks’in neden böyle bir karar aldığı henüz bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde konuya ilişkin detaylı açıklamanın Evleaks tarafından yapılması bekleniyor. 

Birçok haberimize kaynak olan Evleaks'a teşekkür eder teknoloji dünyasındaki başarısının devamını dilerim. 

Güncelleme: Next Web sitesine bir röportaj veren Evleaks, emekli olmasının arkasında yatan sebebin para olduğunu açıkladı. Twitter’da yapılan bu tür paylaşımlar yeteri kadar gelir getirmez, popüler bilgi kaynağı bu şekilde kazandığı paranın kendisine yetmediğini belirtti.