Mobil

Mobil online alışverişlere iOS damga vurdu

Akıllı telefon ve tabletlerle gerçekleştirilen alışverişlerde iOS kullanıcılarının açık ara liderliği bu yıl da devam etti.


Mobil online alışverişlerde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da iOS işletim sistemi daha baskın platform oldu. Amerika’da e-Ticaret alışveriş sitelerinden gelen verilere göre Şükran Günü’nde online siparişlerin %78.3’ü iOS işletim sistemiyle çalışan bir telefon ya da tabletten verildi. Android işletim sistemiyle çalışan cihazların online alışverişteki payı ise %21.5 olarak açıklandı.

Mobil online alışverişlere geçen yıl da iOS damga vurmuştu

Geçen yılki Şükran Günü’nde iOS işletim sisteminin mobil online siparişlerdeki payı %79.9, Android cihazların ise %19.3 olarak açıklanmıştı. Samsung Pay ve Android Pay mobil ödeme sistemlerinin Android mobil online alışveriş pazarını biraz canlandırdığını söyleyebiliriz.

1448869899_biliocommobileetircaret-696x390.jpg

Yine geçen yılla karşılaştırıldığında Şükran Günü yapılan siparişlerde %10.8’lik bir artış yaşandı. E-Ticaret sitelerinin elde ettiği gelirlerde ise %12.5 artış yaşandı.

2015 yılında ekim ayına kadar e-ticaret siparişlerim %28’i cep telefonu ya da tablet üzerinde yapılırken, Şükran Günü bu pay %39,3’e sıçradı. 

Mobil online alışverişi siz hangi sıklıkta kullanıyorsunuz?

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.