Mobil

Mobil uygulamaların sonunu ne getirir?

Mobil Uygulamaların sonu gelebilir!

Mobil uygulamaların sonunu ne getirir?

Mobil cihazlar son iki yılda müthiş bir patlama yaşadı. Netbook'ların hatta dijital kameraların satışlarının düşmesine neden oldu. Bilgisayar fiyatlarında telefonlar artık görmeye alıştığımız şeyler oldu. Hatta tablet ve telefon kombinasyonundan bilgisayarlarımızın yüzüne bakmaz olduk. Masa üstü bilgisayarları artık kaç kişi kullanıyor? Yeni çıkan dokunmatik modellerle tekrar canlandırılmaya çalışılıyor.

Dijital kameralara ne demeli? 41 MP kameralı telefon üretildi. Bunun üzerine neden insanlar dijital kamera alma ihtiyacı duysun ki? Ki 8 MP de oldukça yeterli gelirken..Telefonlar öyle görünüyor ki bir süre daha buralarda ve hayatımızın büyük bir zaman dilimini kaplamaya devam edecek.

1360246891_siri.png

Uygulamalara gelelim. Android uygulama marketinde 800.000'den fazla uygulama bulunuyor. App Store'da bu kadar olmasa da oldukça zengin bir uygulama hazinesi var. BlackBerry ve  Windows Phone marketplace de sahaya yeni katılanlardan. Oyunlardan hatırlatmalara, notlardan sosyal medyaya çok çeşitli amaçlarda kullanılan uygulamalar var.

Peki sırada ne var? Merak etmiyor musunuz? Bunların yanında bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir platform daha var. Siri ve Google Now. Siri ve Google Now henüz çok gelişmiş uygulamalar değil. Ancak mobil dünyanın tehlikeli bombalarından. Siri ve Google Now ses asistanları yeterince geliştirildiğinde, insanların bu kalabalık uygulama marketinin yarısına ihtiyacı olmayacak. Evet uygulama marketinin sonunu bu iki uygulama getirebilir. Dediğim gibi sadece biraz daha geliştirilmesini beklememiz yeterli. Ses asistanları mobil cihazlarla gelen en iyi teknolojilerden biri olacak şüphesiz. Ancak diğer uygulamaların da kaderini belirleyen kilit noktaları haline gelmeleri yakındır.

Yorumlar
can
Bu haberde gecen android de 700 bin app store da daha az uygulama var cumlesi hatalidir. Bugun itibari ile app store da 800 bin ustunde uygulama vardir uydurma haberlerinizi yapmadan once biraz arastirirsaniz sevinirim
Cevapla
Misafir
ozhan 17:13, parduscu biri olarak seni selamliyorum.
Cevapla
ozhan
telefonlardaki uygulamlar hazir olanlardir. tabiri caiz ise , evde ugrasmaktansa lokantada yemektir. ki pc ler hic bi uygulamanin yerini tutamaz. hele hele linux tabanli pc lerle icli disli olana ne mutlu...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.