Moto Edge X30 Pro Apple'ı kıskandıracak özelliklerle geliyor!

Çin merkezli teknoloji şirketi Motorola’nın çok uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi modeli Edge X30 Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Moto Edge X30 Pro Apple'ı kıskandıracak özelliklerle geliyor!

Motorola, daha önce yaptığı açıklamalarda yeni akıllı telefon modellerini 2 Ağustos akşamı, Çin’de gerçekleştirilecek bir lansman ile birlikte tanıtacağını ifade etmişti. Ancak dün akşam saatlerinde, lansman vaktine birkaç saat kala, Motorola tanıtım etkinliğini iptal ettiğini duyurdu ve bunun için herhangi bir sebep de göstermedi. Yeni lansman tarihi hakkında da bir bilgi vermeyen şirket, şimdilik sessizliğini koruyor.

Bununla birlikte Motorola’nın tanıtmadığı Edge X30 Pro modeli hakkında duyum hesapları yeni bilgiler geçmeye devam ediyor. Sızdırılan yeni bilgilere göre Motorola Edge X30 Pro karşımıza 6,5 inç P-OLED ekran ile gelecek. 144Hz yenileme hızına sahip olan bu ekranın üst kısmında ise 32MP’lik bir selfie kamerası yer alacak.

Arka yüzeyinde 50MP + 13MP + 2MP’lik üçlü bir kuruluma sahip olması beklenen telefon, bu sayede 108MP’lik ana kamera uygulamasını da kesin olarak terk etmiş olacak. Motorola Edge X30 Pro’nun gücünü Snapdragon yonga setleri yerine MediaTek modellerinin birinden alacağını hatırlatalım. Bu konuda henüz kesinlik kazanmış bir durum yokken, cihazın 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacağını biliyoruz.

Elektriksel gücünü 6.000mAh’lık devasa bataryasından alacak olan telefonda, her ne kadar hızlı şarj özelliğinin bulunduğu kesinleşse de şimdilik bu teknolojinin hangi hızda olduğu konusu da gizemini koruyor. Ancak Motorola’nın birkaç gün içerisinde yeni bir lansman düzenleyerek, tüm bu sis perdesini aydınlatması bekleniyor.