Twitter, gömülü tweet kullanımında değişikliğe gitti!

Twitter tweetleri düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor. Şirket bundan sonra da gömülü tweetlerin nasıl düzenleneceğine dair bir bakış sundu.

Twitter, gömülü tweet kullanımında değişikliğe gitti!

Twitter son dönemlerde yeni özellikler sunmaya ve platformunu güncellemeye son hız devam ediyor. Platformun en çok beklenen özelliklerinden biri olan düzenleme düğmesi hala geliştirme aşamasında. Zira şu anda kullanıcılar bir tweet attıktan sonra üzerinde düzenleme yapamıyor.

Twitter, gömülü tweet kullanımında değişikliğe gitti!

Ancak uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong sayesinde artık bir web sitesine gömülü tweet'lerde yapılan düzenlemelerin nasıl görüneceğine dair bir fikrimiz oluştu. Düzenlenen gömülü tweetler, "Bu Tweet'in yeni bir sürümü var" metnini gösterecek ve kullanıcılara yeni metni tıklayıp okuma seçeneği sunacak.

Twitter bir düzenleme seçeneği üzerinde çalıştıklarını bir kaç ay önce duyurmuştu. Bu nedenle kullanıcıların gömülü tweetleri düzenleme özelliğine erişmeleri biraz zaman alacaktır. Twitter'ın, özelliği herkese sunmadan önce premium Twitter Blue abonelerinde test etmeyi plaenladığını hatırlatalım. Twitter'ın yakın zamanda Blue abonelik ücretini de iki dolar artırdı. Bu sebeple özellikten ilk olarak Blue kullanıcılarının yararlanması şaşırtıcı olmayacaktır.