Mobil

Motorola 2 yeni 5G modeli tanıtacak

Lenovo bünyesindeki Motorola 5G tarafındaki model yelpazesini genişletiyor.

Motorola 2 yeni 5G modeli tanıtacak

2019’da 5G tarafında önemli yatırımlar yapıldı. Bazı üreticiler amiral gemisi modellerinde 5G destekli modemlere yer verirken bazıları da yolunda LTE teknolojisiyle devam etti. Fakat 2021 ile birlikte pazara yeni çıkan modellerin büyük bölümünde 5G teknolojisinin kullanılması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 5G destekli telefonların fiyatı bir hayli pahalıydı. Bu durumun temel nedeni ise teknolojinin henüz yeni ve maliyetli olmasıydı. Görünen o ki bu olumsuz hava 2020 ile birlikte hafifleyecek. Çünkü orta segmentteki 5G destekli model sayısı bu yıl daha da artacak.

Orta segment için 5G destekli model geliştiren üreticilerden birisi de Motorola. Ortaya çıkan son sızıntılara göre Çinli üretici önümüzdeki dönemde 2 yeni 5G modeli tanıtacak.

Motorola 2 yeni 5G modeli tanıtacak

Motorola’nın tanıtacağı 5G modellerinden birisi amiral gemisi seviyesinde olacak. Motorola Edge Plus ismiyle tanıtılması beklenen bu telefonda Snapdragon 865 yonga seti, 12GB RAM ve 5169 mAh kapasitesine sahip batarya yer alacak.

Motorola 2 yeni 5G modeli tanıtacak - Resim : 1

Motorola Racer 5G ismiyle tanıtılması beklenen diğer 5G modeli ise orta segmente hitap edecek. Lenovo bünyesindeki üreticinin bu modelinde Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 735(G) yonga setini tercih edeceği belirtiliyor. 6GB RAM’le gelecek olan telefonda 128GB da dahili depolama alanı bulunacak. 4660 mAh kapasitesiyle dikkat çeken Motorola Racer’ın 23 Şubat’ta gerçekleşecek olan MWC 2020 kapsamında tanıtılması bekleniyor.

Medya sponsoru olduğumuz dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC ile ilgili en yeni gelişmeleri ve tüm haberleri MWC 2020 sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.