Mobil

Motorola, 3 yeni Edge modeli daha tanıtacağını duyurdu!

Akıllı telefon sektöründe iyiden iyiye kendine yer bulmaya başlayan Motorola, 8 Eylül’de 3 yeni Edge modeli daha tanıtacağını duyurdu.

Motorola, 3 yeni Edge modeli daha tanıtacağını duyurdu!

Motorola son zamanlarda gerçekten oldukça başarılı işlere imza atıyor. Bilindiği üzere, standart telefon zamanlarının en önemli markalarından biri olan bu isim, akıllı telefonlara geçişle birlikte ufak bir sendeleme yaşamış ancak daha sonra aradaki fark günden güne açılınca çareyi Google bünyesine geçmekte bulmuştu. Google’dan aradığını bulamayan ve bu marka çatısı altında kimliğinden uzaklaşan Motorola, daha sonra Lenovo bünyesinde yeniden hayat bulunca çalışmalarında da daha başarılı işlere imza atmaya başlamıştı.

İşte özellikle 2022 yılını son derece verimli bir şekilde geçiren teknoloji devi, geçtiğimiz haftalarda Dimensity 1050 yonga setinden güç alan ilk akıllı telefon modelini resmen tanıtarak satışa sundu. Şirketin Motorola Edge 2022 adını verdiği bu modeli, anlaşılan şirketin yalnızca yeni planının ilk adımıymış.

Motorola, 3 yeni Edge modeli daha tanıtacağını duyurdu!

Motorola tarafından sabah saatlerinde paylaşılan yeni bir kısa video, şirketin 8 Eylül tarihi itibariyle Edge serisine 3 yeni akıllı telefon modeli daha ekleyeceğini ilan ediyor. Bununla birlikte yeni modellerin ne özellikleri ne de tasarımlarına ilişkin net herhangi bir ifade kullanılmadı.

Ancak belki Edge 2022’nin özelliklerini hatırlarsak, bizleri nasıl telefonların beklediğini de tahmin edebiliriz. Motorola Edge 2022 modeli, 6,6 inç büyüklüğünde OLED ekranla karşımıza çıkmıştı. Gücünü TSMC tarafından 6nm süreciyle üretilen MediaTek Dimensity 1050 yonga setinden alan telefon, 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.