Mobil

Motorola, Android 13 sürümüne geçecek ilk modellerini açıkladı

Akıllı telefon dünyasında kendi kitlesini oluşturmaya başlayan Motorola, Android 13 sürümünü alacak akıllı telefonlarını açıkladı.

Motorola, Android 13 sürümüne geçecek ilk modellerini açıkladı

Motorola, son zamanlarda oldukça iyi bir dönemden geçiyor. Özellikle geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yükselmeye başlayan performansı bu yıl başından itibaren zirveye çıkan Çin merkezli teknoloji devi, yeni akıllı telefon modelleriyle adından sıkça bahsettirmeye başladı. Bu durumun doğal bir sonucu olarak satış rakamlarında da ciddi yükseliş yaşayan Motorola, müşterilerine karşı mahcup olmamak için Android 13 güncellemesi çalışmalarına hız vermişe benziyor.

Şu ana kadar Google hariç diğer markalardan Android 13’e yönelik ciddi bir açıklama gelmedi. Yani ne Samsung, ne Xiaomi ne de diğer önemli markalar, henüz hangi akıllı telefon modellerinin bu sürüme ne zaman geçeceklerine dair resmi bir açıklamada bulunmadılar.

Motorola, Android 13 sürümüne geçecek ilk modellerini açıkladı

Ancak Motorola, bugün itibariyle Android 13 sürümüne terfi edecek ilk 10 modelini resmen duyurdu. Buna göre; Motorola Edge+ 2022, Motorola Edge 2022, Motorola Edge 30 Pro, Motorola Edge 30, Moto G Stylus 5G 2022, Moto G 5G 2022, Moto G82 5G, Moto G62 5G, Moto G42 ve Moto G32 modelleri yeni sürüme terfi edecek ilk cihazlar olacak. Ancak Motorola da, şu an için bu cihazların güncelleme tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Öte yandan Google tarafından Pixel modelleri için servis edilen Android 13 sürümünün kablosuz şarj özelliğini olumsuz etkilediği haberleri Android kullanıcılarının genelinde bir tedirginliğe neden olurken, bu tip sorunların genelde şirketlerin kendi kişiselleştirilmiş ayarlarından kaynaklandığını ve bu nedenle de genel bir probleme dönüşmeyeceklerini hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.