Motorola merakla beklenen tanıtım etkinliğini iptal etti

Uzun zamandır beklenen ve Motorola Edge X30 Pro ve Motorola Razr 2022 gibi modelleri ilk defa görmeyi umduğumuz etkinlik Motorola tarafından iptal edildi.

Motorola merakla beklenen tanıtım etkinliğini iptal etti

Motorola, teknoloji dünyası için hala çok önemli bir marka. Özellikle son zamanlarda günden güne gelişen amiral gemisi serilerini rakiplerine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunan şirket, bu sayede akıllı telefon kullanıcıları için hem güzel bir alternatif oluyor hem de Samsung ve Apple gibi şirketlerin fiyat konusunda uçup gitmelerini engelleyen unsurlardan biri haline geliyor.

Öte yandan Çin merkezli şirket tarafından geliştirilen katlanabilir akıllı telefon modeli de, Samsung’un rekabet hırsını körüklemesi bakımından çok önemli. Her ne kadar bu alanda başta Oppo ve Xiaomi gibi markaların çıkarttığı katlanabilir akıllı telefon modelleri olsa da, şu an için Güney Koreli teknoloji şirketinin Flip serisinin en büyük rakibi olarak Motorola Razr serisi gösteriliyor.

Motorola merakla beklenen tanıtım etkinliğini iptal etti

İşte şirket akıllı telefon dünyası için böylesine önemli olan iki serisine ait en yeni modelleri yani Motorola Edge X30 Pro ve Motorola Razr 2022’yi dün gerçekleştireceğini duyurduğu bir organizasyonla tanıtacaktı. Bununla birlikte şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte tanıtıma saatler kalan bu etkinliğin iptal edildiği anlaşıldı.

Motorola etkinliğin iptal sebebi hakkında da, bir sonraki tarihin ne zaman olacağına ilişkin de herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak kulislerde konuşulan konu, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’a yapacağı ziyaret nedeniyle Lenovo’nun bu etkinliği iptal etmek zorunda kaldığı şeklinde. Gerçekten iptal kararının bu sıcak gündem maddesiyle alakasının olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.