Mobil

Motorola Moto G ve Moto X Android L hazırlığında

Motorola'nın amiral gemisi diye tabir edebileceğimiz cihazları Android L güncellemesini alacaklar!


Motorola'nın geçtiğimiz yılki amiral gemisi telefonları Moto X ve Moto G Android ekosistemi içinde oldukça saygın bir yer edindiler kendilerine. Bunun en büyük sebebi ise Nexus telefonlarından sonra en hızlı Android güncellemesi alan telefon modelleri oldular. Bu telefonlardan Moto G ülkemizde de satışa sunulan bir ürün oldu. Ülkemizdeki vergi sorunlarından dolayı Amerika’da 179 dolara satılan bir telefonu 629 TL’ye satın alabiliyoruz. Bu neredeyse 2 katı fiyata denk gelmektedir.

Bu şekilde karşılaştırma pek doğru olmasa da ortadaki matematiksel gerçekler bu tarz analizler yapmamıza sebep oluyor.

Motorola’nın Moto X ve Moto G telefonları için Android L güncellemesi üzerinde çalıştığı bir müşterinin çağrı merkezini araması ve müşteri temsilcisiyle yaptığı görüşmede ortaya çıktı. Bilginin doğruluğu henüz net ve doğrulanmış değil fakat bu açıklamara göre giriş seviye telefonu Moto E haricinde Moto G ve Moto X'in Android L güncellemesi alacağı söyleniyor. 

HTC'nin 90 gün içinde One M8 için güncelleme sunacağını açıklaması üzerinden çok geçmeden bu haberlerin gelmesi Motorola'nın daha önce bu güncellemeyi kullanıcılarına sunacağını gösteriyor.

1404731023_gsmarena001.jpg1404731031_gsmarena002.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.