Motorola, Moto X40’ın tanıtım tarihini paylaştı

Çin merkezli teknoloji devi Motorola yeni amiral gemisi Moto X40’ın tanıtımın tarihini açıkladı.

Motorola, Moto X40’ın tanıtım tarihini paylaştı

Bir zamanların en önemli cep telefonu üreticilerinden biriyken, akıllı telefon teknolojisine ayak uyduramadığı için daldan dala savrulan Motorola, Lenovo bünyesine katıldıktan sonra adeta küllerinden yeniden doğdu. Her ne kadar bu markaya ilişkin sızıntılarda son zamanlarda önemli bir düşüş olsa da Çin merkezli teknoloji devinin son derece iyi bir yıl geçirdiğini söyleyebiliriz. İşte yapılan son açıklama ise, bu yıla güzel bir de son verilmek istenildiğini gösteriyor.

Motorola tarafından yapılan açıklamaya göre, 15 Aralık’ta bir etkinlik düzenlenecek. Aslında bu etkinlikte hangi cihazların tanıtılacağına dair net bir açıklama yapılmadı. Ancak duyum kanallarının aktardığı bilgilere göre bizleri bekleyen telefon Moto X40 olacak.

Motorola, Moto X40’ın tanıtım tarihini paylaştı

Bugüne kadar internete yansıyan özelliklerine baktığımız zaman, Moto X40’ın 6,67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde bir ekranla karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan bu telefonda aynı zamanda 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 18GB RAM + 512GB dahili depolama alanı gibi seçenekler bulunacak.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alması beklenen Motorola Moto X40’ın nasıl bir hızlı şarj teknolojisini destekleyeceği bilinmezken, diğer özelliklerinin öğrenilebilmesi içinse birkaç gün daha beklememiz yeterli olacak.