Mobil

Motorola RAZR efsanesi geri dönüyor (Video)

Çinli Lenovo tarafından satın alınan Motorola, kapaklı RAZR efsanesini yeniden üretmeye hazırlanıyor.

Motorola RAZR efsanesi geri dönüyor (Video)

Bir döneme damgasını vuran teknolojik cihazlardan biri olan Motorola'nın kapaklı telefonu RAZR geri dönmeye hazırlanıyor. Önce Google, sonra da Lenovo tarafından satın alınan Motorola'nn kapaklı ince ve şık telefonlarından olan RAZR, bir dönem çok tutmuş ve herkesin elinden düşürmediği bir cihaz haline gelmişti.

RAZR modelini geri döndürmeye hazırlanan Lenovo konuyla ilgili meraklandırıcı bir video da hazırladı. Lenovo'nun yayınladığı videoda bu telefonu kullanan ABD'deki bir okuldaki gençler görünüyor. Hepsinin elinde RAZR modeli bulunuyor ve telefonla çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Videonun sonunda Motorola'nın 'Hello Moto' sloganı duyuluyor ve 9 Haziran 2016 tarihi görülüyor. Bu tarihte Lenovo Tech Event isimli bir etkinlik düzenlecek olan Lenovo, yeni RAZR modelini burada tanıtacak. Ürünle ilgili kesin bir bilgi verilmese de işletim sisteminin Android olacağı düşünülüyor. Bir dönem kapaklı telefonlar çok popüler olsa da günümüzde neredeyse unutulmuş bir tasarım anlayışı olarak karşımıza çıkıyor.

İşte efsane RAZR modelinin yeni sürümü için hazırlanan tanıtım videosu:

1928 yılında kurulan Motorola, dünyanın ilk cep telefonlarından birini üreten firmadır. 2011 yılında Google tarafından satılan alınan firma 2014 yılında 3 milyar dolar karşılığında Lenovo'nun oldu. Satın alımlardan sonra birçok model çıkarsa da eski günlerine dönemeyen firmanın ürünleri Türkiye'de resmi olarak satılmıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.