Mobil

Motorola'dan önümüzdeki yıl Nexus Modeller gelebilir

Google, Nexus cihazları bu defa kendi bünyesinde oluşturacak

Motorola'dan önümüzdeki yıl Nexus Modeller gelebilir

12.5 milyar dolar ödeyerek Motorola Mobility’yi satın alan Google, böylelikle mobil dünyasında büyük öneme sahip 17 bin patentin de sahibi olmuştu. Mobil dünyasına yön veren şirketler arasında yaşanan hukuki süreçlere baktığımızda patent hakkının ne derece önemli olduğunu görüyoruz.

Google, satış işlemleri sonrası şirket bünyesinde radikal kararlar almıştı. İşçi çıkarmaların yanı sıra uzak doğuda yer alan büroların kapatılması, giriş seviye telefon üretiminin durdurulması ve tamamen akıllı telefonlara yönelik hamleler oluşturulması bunlar arasında yer alıyor. Hatta kimi endüstri kaynakları, yeni Nexus cihazının Motorola cephesinden geleceğini iddia etmişti. Gelinen noktaya baktığımızda böyle bir hamle henüz gerçekleşmiş değil; üstelik arama motoru devi Nexus telefon tercihini LG’den yana kullanmıştı.
1356129304_jelly-bean-nexus-boot-1.jpg Motorola bünyesinde daha çok Droid adıyla modeller oluşturan Google, marka tanıtımını yanında Motorola’nın kullanıcılar arasında yer edinmesini sağlamaya çalıştı. Wall Street Journal, önümüzdeki yıl Google ve Motorola’nın X markası altında telefon ve tablet üreteceğini duyurdu. X kodunun Nexus amblemi olduğunu düşündüğümüzde Google önümüzdeki yıl bizlere sunacağı Nexus cihazları kendi markası altında oluşturabilir.

Asus ve Samsung cephesinde oluşturulan Nexus tabletlerine önümüzdeki yıl Motorola markalı Nexus tablet eklenecek gibi görünüyor. Telefon noktasında Motorola Nexus X’in yanında farklı üreticilerden Nexus modelleri karşımıza çıkabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.