Mobil

Motorola'nın iki süper uygulaması nasıl çalışıyor? video

Şirket yeni telefonlarında yer verdiği akıllı dokunma ve hızlı kamera uygulamasını videoda gösterdi.


Motorola ve Amerikalı GSM operatörü Verizon tarafından ortak düzenlenen etkinlik kapsamında Droid ailesine 3 yeni telefon daha katıldı. Telefonlarda stok Android’i tercih eden Motorola, kamera uygulaması üzerinde ise özel bir çalışma sergilemiş. Şirket yetkilileri Droid Ultra modelin üzerinde söz  konusu kamera uygulamasının nasıl çalıştığını gösterirken, bahsi geçen kamera arayüzünün Moto X modelinde de yer alacağını belirtelim.

“Active Touch” olarak adlandırılan özellik sayesinde telefona kilit ekranda dahi komutlar gönderilebiliyor ve kimi uygulamaların açılması sağlanabiliyor. Kamera arayüzüne göz atığımızda ise, kullanıcıların rahat ve basit bir şekilde parmak hareketleri ile birçok ayarı yapabildiğini görebiliyoruz. Fotoğraf ve video çekimleri ekrana dokunularak yapılırken, parmağın ekran üzerinde sağa doğru kaydırılması kamera kısa yollarına, sola kaydırmada galeri uygulamasına geçiş yapılıyor. Yukarıdan aşağı doğru parmak sürükleme hareketinde ise kamerada zoom işlevi devreye giriyor. Bunun yanı sıra telefonda avucunuzda iken arka arkaya yapılan iki bile bükme hareketi kamera uygulamasını otomatik olarak aktif hale getiriyor. Daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.