Mobil

Müşteri memnuniyetinde Galaxy Note 4 zirvede

Yapılan araştırmaya göre kullanıcılar en fazla Galaxy Note 4 telefonlarından memnun.

Müşteri memnuniyetinde Galaxy Note 4 zirvede

Büyük ekranlı telefonlar genellikle alay konusu olur fakat kullanıcıların her geçen gün phablet kategorisine ait ürünlere ilgi gösterdiği de bir gerçek. Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi (ACSI) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre kullanıcıların en çok memnun olduğu telefonların başında büyük ekranlı modeller geliyor.

Amerika’da 70 bin kullanıcının katılımıyla gerçekleşen araştırmaya göre 5.7-inç ekrana sahip Galaxy Note 4 en çok memnun kalınan telefon oldu. Galaxy Note 4’ü yine büyük ekranlı telefonlar kategorisinde yer alan Galaxy Note 3 ve iPhone 6 Plus takip ediyor.

Listenin devamı Galaxy S5, iPhone 6, Moto X, LG G3, iPhone 5, Galaxy S4 ve Galaxy S III şeklinde sıralanıp gidiyor.

Araştırmaya göre kullanıcılar büyük ekranda hızlı ve kolay şekilde arama yapmak ve mesaj göndermekten memnun. Akılı telefonların şu anki zayıflıkları ise pil süreleri ve ses kaliteleri olarak gösteriliyor.

Marka memnuniyetinde ise Samsung ve Apple 80 puanla listenin zirvesinde yer alıyor. İkiliyi 79 puanla Motorola, 78 puanla BlackBerry izliyor. 

1433307732_acsi-smartphone-rankings.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.