Mobil

Müşterilerle duygusal bağ kuran şirketler belli oldu

Yapılan bir ankette, müşterilerle en güçlü duygusal bağı kuran markalar belirlendi.

Apple müşterilerin gönlünde!

Tüketicilerle en güçlü duygusal bağları sağlayan markaları belirlemek için yapılan Marka Samimiyeti anketi, bir kez daha Apple'ı ön plana çıkardı.

Anket, MBLB şirketi tarafından ABD, Meksika ve Birleşik Arap Emirlikleri genelinde 6 bin tüketici ile görüşülerek yapıldı. .

Apple, aynı ankette geçen sene de listenin zirvesinde yer aldı ancak, bu kez marka ajansı MBLM, daha genç tüketiciler için ayrı bir sıralama sağladı ve Apple'ın her ikisinde de 1 numara olarak yerini aldığı açıklandı.

Müşterilerle duygusal bağ kuran şirketler belli oldu - Resim : 1

Marka samimiyeti adı verilen bu anket, her yıl MBLM marka farkındalığı ajansı tarafından yönetiliyor. Aşağıda anket sonucuna gör oluşan listeyi görebilirsiniz:

  1. Apple
  2. Amazon
  3. Youtube
  4. PlayStation
  5. Starbucks
  6. Nintendo
  7. Google
  8. Netflix
  9. Coca Cola
  10. Walmart

MBLM, video platformlarının artık genç tüketicilerin hayatlarının bir parçası olduğunu söylüyor. MBLM'nin yönetici ortağı Mario Natarelli, “YouTube'u bu yılın en iyi üç markası içinde görmek bizi çok şaşırttı ve memnun etti” dedi.

Raporun tamamı 13 Mart'ta yayınlanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.