Mobil

Muzdan telefona veri aktarılır mı? Google yaptı oldu!

Google, resmi Youtube sayfasından yayınladığı reklam videosunda, Pixel model telefona Muz bağlayarak kafaları karıştırdı. Google neyi amaçlıyor?

Muzdan telefona veri aktarılır mı? Google yaptı oldu!

Android işletim sistemi ile popülaritesi zirvede olan teknoloji devi Google, bir de imzasını attığı Pixel serisi akıllı telefonları üretiyor. Pixel telefonların reklamı amacıyla, resmi YouTube sayfasından yayınladığı video ise kafaları karıştırdı.

Videoda muzdan, Google’ın pixel model telefonuna, veri aktarıldığı ve karete dersi görüntüleri paylaşıldığı görülüyor. Kafalarda soru işaretlerine sebep olan bu video ile Google neyi hedeflediği ise merak konusu.

Videoda, dikkat çekmeyi amaçlayan Google, pixel model telefona yeni kurulum yaparken kabloyu muza bağlıyor. Evet yanlış duymadınız. Geçmişteki reklamlarında çoğunlukla iPhone modellerini, “eski telefonunuz” olarak içeriklerine ekleyen firmanın Muz kullanımı, aslında Apple’a bir dokundurma m?

Google, Samsung ve Microsoft’un hedefinde olan Apple, sessiz kalmamış olacak ki, reklamda bir iPhone kullanılmamış.

Videonun devamında eski telefondan, yeni bir telefona verileri taşıma işlemini gösteriyor. Bu sırada, siz kendi işlerinizle meşgul olabileceğiniz, hatta karete dersleri bile alabileceğiniz vurgulanıyor.

Şaka mı? Gerçek mi? Sorguladığımız videoda anlatılmak istenen, eski telefondan yeni telefona ne kadar kolay geçebileceğiniz aslında.

Günümüz teknolojileri, birbirleri arasında etkileşimin doruk noktasında. On yıl kadar öncesinde, yeni bir telefona geçmek ne kadar sancılı ise, günümüzde bir o kadar kolay.

Reklam videosunda, duvar kağıdına kadar aktarabileceğinizden bahsediliyor. Bu veri aktarma işlemi, kadar kolay olmakla birlikte, telefonunuz tüm işlemleri kendisi hallediyor.

Yorumlar
gülmedim
komik değil
Cevapla
güldüm
puahahahahha komikmiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.