Mobil

MWC'de TCL katlanabilir telefonlarına baktık! (video)

MWC fuarında konsept katlanabilir telefonlarını sergileyen Çinli üretici TCL, DragonHinge adını verdiği yeni teknolojisini de fuar kapsamında tanıttı. Firmanın fuarda sergilediği ürünlere bu videoda göz atıyoruz.

MWC'de TCL katlanabilir telefonlarına baktık! (video)

25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC fuarında sergilenen TCL ürünleri, firma tarafından geliştirilen ve DrangonHindge adı verilen bir teknolojiye sahip.

MWC'de TCL katlanabilir telefonlarına baktık! (video)

Bu teknoloji sayesinde katlanabilir ekranlı telefonlar üretilebiliyor. Patentli DragonHinge teknolojisi sayesinde TCL, katlanabilir panelli mobil cihazlarından oluşan serisinin tamamının ön tanıtımını ilk kez bu fuarda gerçekleştirdi.

DragonHinge teknolojisi, cihazların çeşitli kullanım durumlarında katlanıp bükülebilmelerini mümkün kılarak bu cihazlar için mekanik bir gövde meydana getiriyor. Daha gelişmiş kullanıcı deneyimlerini mümkün kılan daha katlanabilir cihaz tasarımlarının önünü açan bu teknoloji, kolay ve kusursuz bir hareket alanı sağlıyor.

MWC fuarında camekan arkasından da olsa görme imkanı bulduğumuz bu teknolojiye sahip farklı cihazları sizler için bir araya getirdik. Henüz prototip aşamasında olan bu cihazların önümüzdeki yıllarda hayatımıza gireceğini söyleyebiliriz.

Fuarda tanıtılan Samsung Galaxy Fold ve Huwaei Mate X dışında spesifik olarak yeni bir katlanabilir telefon bulunmasa da TCL gibi firmaların standtlarında farklı katlanabilme teknolojileri de (camekan arkasında olsa da) sergilendi. 

TCL tek bir ürün yerine birden fazla katlanabilir telefon konseptini fuarda sergiledi. Bunlar arasında küçük telefonlar olduğu gibi kaçıldığında tablet olan cihazlar da yer alıyordu. Dokunma imkanımızın olmadığı bu ürünlerle ilgili görüş ve yorumlarımızı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. 

Peki siz TCL ürünlerini nasıl buldunuz? Bu tarz katlanabilir bir telefon kullanmak ister miydiniz? Görüşlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.