Mobil

Nexus 4 kullanıcıları için sevindirici haber!

Google, 2012 yılı referans telefonu için Android L'yi test etmeye başladı.

Nexus 4 kullanıcıları için sevindirici haber!

Google’ın Android L ön izleme sürümünü sadece Nexus 5 ve Nexus 7 2013 için yayınlaması Nexus 4 kullanıcılarında şaşkınlık yaratmadı değil. Bir önceki büyük Android güncellemesinde (KitKat) Galaxy Nexus’un destek dışında bırakılması, Nexus 4’ün de başına aynı durumun gelebileceği ihtimalini artırdı. Neyse ki Google, bir süre sonra Nexus 4’ün Android L’ye ait bazı kaynak kodlarını yayınlayarak telefonun güncelleme dışında tutulacağı spekülasyonlarını bitirdi.

Android L’nin resmen dağıtımına beş hafta kadar bir süre kaldı. Google’ın şirket içi e-postaları Nexus 4 için Android L güncellemesinin test edilmeye başlandığını gösteriyor. Nexus 4 için Android "LRW52G" sürümü şu an test aşamasında.

Sonuç olarak Google’ın bir süre sonra 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S-Pro işlemcisinden güç alan ve 2GB RAM’e sahip Nexus 4 güncelleme dışında tutmayacak. Ama bir sonraki büyük güncelleme neyi gösterir bilmiyoruz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.