Mobil

Nexus 4 ve Nexus 5 video karşılaştırması (OIS farkı)

Nexus 5, OIS farkını net bir şekilde ortaya koyuyor.


Nexus 4 tanıtıldığında sahip olduğu donanım itibariyle üst sınırı belirleyen modellerin başında gelmişti. Üstelik telefonun sunduğu tasarım birçok kesim tarafından beğenilmişti. Nexus 4 donanım olarak tüketicileri tatmin etmiş olsa da, multimedya yetenekleri noktasında ise hayal kırıklığı yaratmıştı. Telefonda yer alan 8MP çözünürlük kamera, stok Android'te yer alan basit kamera arayüzü ve mat görüntü telefonun en fazla eleştiri alan özelliklerinin başında gelmişti.

1384930845_fa63nexus-5-vs-nexus-4-630x354.jpg

Google neyse ki kamera özelliklerini Nexus 5 ile bir nebze olsun geliştirdi. Optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip kameranı yanında aynı zamanda oldukça gelişmiş bir fotoğraf düzenleyicisine de yer verildi. Ancak kamera arayüzü ve mat görüntü sorunu hala devam ediyor.

Alt bölümde yer alan videoda Nexus 4 ve Nexus 5'te yer alan kameraları video çekimi noktasında karşılaştırılıyor. Optik görüntü sabitleme teknolojisi burada farkını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Ayrıca ses kaydından da Nexus 5'in iddialı bir mikrofona sahip olduğu anlaşılmaktadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.