Mobil

Nexus 4'te büyük indirim

Google, kayda değer satışlar gerçekleştirdiği Nexus 4'ün fiyatında indirme gitti.

Nexus 4'te büyük indirim

LG ve Google tarafından geliştirilen Nexus 4, 299 ve 349 dolarlık Play Store fiyatı ile dikkat çekmiş ve bu noktada birçok defa stokları erken tüketmişti. Perakendecilerde ise söz konusu fiyatı bulmak mümkün değildi. Ülkemize 1.400 lira ile giriş yapan Nexus 4 halihazırda 1.200 lira seviyesinde satışa devam ediyor.

Ekim-kasım döneminde Android 5.0 ile birlikte Nexus 5 tanıtımı da bekleniyor. Üreticinin yine LG olması beklenirken, son dönemde ortaya çıkan bazı iddialar Motorola’yı işaret ediyor. Şu an için Nexus 5’i bir kenara bırakıp tekrar Nexus 4’e dönecek olursak; Google, Play Store’da 8 ve 16GB’lık modellerin fiyatlarında indirime gitti. 8GB’lık modelin yeni fiyatı 199 dolar (400 lira), 16GB versiyon ise 249 dolar (500 lira) dolardan satışa sunulmaya başlandı.

1377668621_nexus-4.jpg

Nexus 4 sahip olduğu 2GB RAM sayesinde uzun bir süre Android güncellemelerini almaya devam edecektir. Dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro ve 4.7-inç boyutunda True HD çözünürlüklü ekran ile Nexus 4 hala Android dünyasının dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. Son olarak şu hatırlatmayı yapacak olursak; ülkemizde ne yazık ki Play Store üzerinde alışveriş yapılmıyor. Dileriz söz konusu indirim perakende mağazalarına da yansır. 

Yorumlar
Misafir
google için ekonomik açıdan risk taşıyan bir pazarız. motorola nın başına gelenler hafızalarda daha çok taze.
Cevapla
google'un hala bize 3. Dünya ülkesi muamelesi yapmasından nefret ediyorum
Cevapla
Misafir
şuanda kliksada 1049 tl ama play storedaki fiyatı eşleştirecek olursak türkiye fiyatı 850-900 tl seviyesine kadar düşmeli
Cevapla
Misafir
magazaya baktım hala 1200 tl deniniyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.