Mobil

Nexus 4'te neden LTE yok?

Google'ın yeni telefonunda neden LTE sistemi bulunmuyor?

Nexus 4'te neden LTE yok?

Son zamanlarda en çok tartışılan konulardan biri LTE ve 4G sistemler oldu. Google'ın yeni telefonu Nexus 4'te de kesin diyebileceğimiz özelliklerden biri LTE'ydi fakat Google kullanıcıları şaşırtarak LTE sistemiyle gelmedi.

Hatırlayacak olursanız Nexus 7'de de 3G desteği bulunmuyordu, tablet neredeyse tek eksik yanı diyebileceğimiz özelliği bu olmuştu. Nexus 4 sadece HSPA+ radyo sistemine sahip olacak. Google'ın gelişime açık cihaz politikası için hayal kırıklığı olduğunu belirtmekte fayda var.

1351628782_nexus-4-12-verge-1020largevergemediumlandscape.jpg

Nexus Google'ın satışa çıkardığı Android telefonlar arasında amiral gemisi diyebileceğimiz bir telefon olmalıydı. Google yazılımına direk olarak ulaşmak istiyor, bunun anlamı şu ki Nexus cihazlarda arada herhangi bir firma olmadan yazılımını yönetmek istiyor. Yani Google Verizon ya da Sprint ile LTE teknolojisini getirmeyi düşünmüyor.

Ayrıca Google'ın asıl olayının reklamcılık olduğundan daha önce bahsetmiştik. Cihazlarının kaliteli performans, görüntü ve tasarım özelliklerinin çok satması için uygun bir fiyatla gelmesine özen gösteriyor. Bunu daha önce Nexus 7'de de görmüştük. LTE sistemi bulundurmamasındaki taktiksel konulardan biri de fiyat ve batarya ömrü. Yeni Nexus telefon uygun fiyatının yanında iyi bir bataryası da bulunacak. Bu da akıllı telefonlarda dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri diyebiliriz.

Yorumlar
Bildiğim kadarıyla zaten ülkemizde lte desteği yok.Bu yüzden bizim için olumlu bi haber.Hem gereksiz fiyat farkından ve hemde batarya ömründen kâr elde etmiş olduk.Zira lte önemli ölçüde güç kullanan bi ozellik.:)insana zorla tel aldıracaklar.Telde kullanılan batarya özel teknoloji:normal 2100 mah batarya ya göre %60 daha fazla döngüye sahip.Hem daha dayanıklı ve hemde daha uzun ömürlü.Yanlışım varsa kusura kalmayın...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.