Mobil

Nexus 5: Beklenen fiyat, özellik ve kamera teknolojisi

Nexus 5’ten beklenilen tüm özellikler haberimizde

Nexus 5: Beklenen fiyat, özellik ve kamera teknolojisi

Google bu kez kullanıcıları için ne yenilikler saklıyor? Nexus 4’ün fiyatıyla ve aldığı başarıyla Google’ın reklamını iyi yaptığını düşünürsek yeni Nexus 5 hakkında beklentiler giderek büyüyor. Android’in en saf halini gördüğümüz Nexus cihazlar Samsung ve LG gibi markaların iş birliğinde gelerek iyi bir başarı elde etti.

Mayıs ayında tanıtılması beklenen Nexus 5 hakkında bazı tahminler var. Öncelikle merakla beklenen Android 5.0 sürümünü ilk olarak Nexus 5’in kullanması bekleniyor. Yeni Nexus’un öncelikle fiyatından bahsetmek istiyorum. Google bildiğiniz gibi bir reklam firması ve diğer ileri teknoloji telefon üreticileri gibi gelirinin büyük kısmını telefonlar oluşturmuyor. Asıl amacının reklam olması hem iyi cihaz üretimini hem de fiyat konusunda rahat olmasını kolaylaştırıyor.

1366797596_nexus5-teaser.jpg

Nexus 7 tablet de fiyatıyla bir çok tablete ilk günden rakip olmayı başarmıştı. Nexus 5’in 299$ civarında bir fiyatla gelmesi bekleniyor. Bir akıllı telefon ideal bir fiyat olacak diyebiliriz. Öte yandan giderek bilgisayar fiyatlarını aşan akıllı telefon fiyatlarını Google’ın iyi teknolojiyle gelen cihazlarının dengelemesi de önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Peki Nexus 5 299$’a neler sunacak? Analistlerin tahminlerine göre Nexus 5 bir çeşit asistanınız olacak. Galaxy S4 ile gelen sesli özelliklerin Nexus 5’te geliştirilerek gelmesi bekleniyor. Nexus 5’in genel olarak sesle yönetileceği ve Android 5.0 ile beklenen Google Voice sesli asistanının da tamamlayıcı özellikler içermesi bekleniyor.

1366797634_googlenexus5byr4yntv-d5c1la5.jpg

4.7 – 5 inç olması bekleniyor. Google’ın büyük ekranları abartmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca ekran 720p ya da 1080p olacak. Kamera ise Google+’tan gelen ipuçlarına göre Nikon ile iş birliğinde olacak. Hem yazılım olarak hem de sensörü açısından güzel bir kameraya sahip olacak. Google I/O 2013 konferansı için herkes merakla Google’ı izliyor. Yeni ipuçları ve söylentilerden sizleri anında haberdar edeceğiz.

1366797679_htc-nexus-5.jpg

1366797708_htc-nexus5.png

1366797903_nexus5.jpg

Yorumlar
gakko
yildizli gakko sahte beylerr
Cevapla
paşa
cihazı htc mi üretiyor lg mi net bi açıklama bekliyoruz lütfen:???
Cevapla
ss
ilk resim harika
Cevapla
her yeni nesil telefonun tasarımı kenarları yok gibi gösterilir.telefon bir çıkar 3 cm kenarlık var
Cevapla
motorola + nexus 5 + android 5 harika bir üçlü olurdu :-\
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.