Mobil

Nexus 5 için resmi olmayan CyanogenMod 11 ROM yayınlandı!

Nexus 5 için özel ROM sezonu başladı.


Android platformunun önde gelen yazılım geliştirme ekiplerinden CyanogenMod bir süre önce Android 4.4'e ilişkin bir açıklama yapmış ve birçok cihaz için Android 4.4 Nightly sürümlerin kısa süre içerisinde yayınlanacağının müjdesini vermişti. Geliştirici ekip hazırlıklarını son sürat devam ettirirken, söz konusu yazılımlarda Google'ın yeni başlatıcına yer verecek. CyanogenMod'un ROM'larda aynı zamanda yeni uygulama ve özelleştirme seçenekleri sunması da bekleniyor.

1384695165_cm11-2-480x274.jpg

Nightly sürümler hazırlık aşamasında geliştiricilere dağıtılırken, XDA Geliştiriciler forumunda Google'ın çiçeği burnunda telefonu Nexus 5 için CyanogenMod 11 Android 4.4 ROM'u yüklenebilir hale getirildi. Üç hafta içerisinde bir Nexus 5 sahibi olduysanız, ROM yükleme konusunda tecrübeliyseniz ve cihazınızda daha fazla özelleştirme imkanı istiyorsanız CyanogenMod 11'i Nexus 5 cihazınıza yükleyebilirsiniz. Yükleme için cihazınızda Custom ya da TWRP Recovery'nin yüklü olması gerekir. ROM dosyasını buradan indirebilirsiniz. Google uygulamalarına ise buradan erişebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.