Mobil

Nexus 5X ve Nexus 6P'nin ilk kamera örnekleri

Google'ın yeni telefonları Nexus 5X ve Nexus 6P kamera noktasında iyi bir performans ortaya koyuyor.

Nexus 5X ve Nexus 6P'nin ilk kamera örnekleri

 Google yeni telefonları Nexus 5X ve Nexus 6P’yi duyurdu. Google Play Store üzerinden ön siparişe açılan telefonların kullanıcılarla buluşması ekim sonunda gerçekleşecek. Huawei Nexus 6P’nin Türkiye gelip gelmeyeceği şimdilik belirsiz, ancak LG Nexus 5X’in kasım döneminde ülkemize giriş yapması bekleniyor.

Google’ın yeni Nexus telefonları kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Google etkinlik esnasında Nexus 5X ve Nexus 6P’nin kamera detaylarına ayrıntılı değinirken, her iki telefonda kullanılan kameranın daha önce hiçbir Nexus telefonda görülmemiş bir kalitede çekimler gerçekleştirildiği iddia edildi. Mobil cihazların fotoğraf ve video yeteneklerini analiz eden DxOMark sitesinin Nexus 6P’nin kamera performans puanını 84 olarak açıklaması (en yüksek Galaxy S6 Edge 86 puan, üçüncü LG G4’ün puanı 83) telefonlarda ne derece iddialı bir kamera olduğunu gözler önüne serdi.

1443588006_nexus-6p-camera-test-dxomark.jpg

Nexus 5X ve Nexus 6P'nin kamerası oldukça iddialı

Her iki telefonda F/2.0 diyafram açıklığına sahip lensle gelen 12.3 magapiksel çözünürlüklü sensör kullanılıyor. Çift LED flaş, lazer otofokus sensörleriyle desteklenen arka kameralarda piksel boyutu 1.55 mikron. Piksel boyutunun büyük olması özellikle düşük ışık koşullarından Nexus 5X ve Nexus 6P’ye daha net fotoğraflar noktasında önemli bir avantaj sağlıyor. Google’ın yenilenen kamera uygulaması artık daha hızlı çalışıyor ve telefonlar 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. 

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda telefonların kamera örneklerine göz atabilirsiniz. Fotoğrafların üzerine tıklayarak daha yüksek çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz. 


1443586928_10.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.