Mobil

Nexus 6 su altında çalışır mı?

Cevabı, "evet" ama nasıl?


Google yeni nesil Nexus telefonunu Ekim ayında bizlere tanıtmıştı. Samsung ile başlayan Nexus yolculuğunda Google daha sonra LG'yi seçmiş ve hem Nexus 4'ü hemde Nexus 5'i LG'ye yaptırmıştı. Yeni nesil Nexus 6 çin Motorola'yı seçen Google uygun fiyatlı saf Android deneyimi yaşatması için geliştirilen projenin yön değiştirmesine isteyerek yada istemeyerek kayıtsız kalmıştı.

Hem donanım hemde fiyat bakımından Nexus telefonlar artık büyük üreticilerin amiral gemileriyle yarışır bir seviyeye ulaştı. IP57 su geçirmezlik sertifikası olmayan Nexus 6'nın su altında çalışması ise hepimizi hayretler içinde bıraktı. İşte o video;

Peki bu nasıl oluyor derseniz ve bunun gibi videoları internet sitelerinde izlediyseniz bunun özel bir "nano kaplama" ile yapıldığını belirtelim. Bu ve buna benzer videoları izleyip su geçirmezlik özelliği olmayan telefonlarınızı sakın suyun altına sokmayın ve bu videolara itibar etmeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.