Mobil

Nexus 6P ağır çekim video kayıt örneği

Google'ın yeni telefonları Nexus 5X ve Nexus 6P oldukça iddialı kameralarla geliyor.


Google’ın yeni telefonları Nexus 5X ve Nexus 6P bugüne kadarki en iyi kameraya sahip Nexus telefonlar olarak lanse edildi. Mobil cihazların fotoğraf ve video yeteneklerini analiz eden sitesi tarafından 84 puan alarak en iyi kameraya sahip üçüncü mobil cihaz (birinci Xperia Z5, ikinci Galaxy S6 Edge) olarak kayıtlara geçen Huawei Nexus 6P elde ettiği başarıyla sahip olduğu arka kameranın iddiasını ispatladı. 

Nexus 5X ve Nexus 6P’de aynı kamera sensörleri kullanılıyor. Her iki telefonda f/2.0 lensle gelen 12.3MP çözünürlüklü sensörler kullanılıyor. Çift LED flaş ve otofokus sensörle desteklenen arka kameranın pilse boyutu 1.55 mikron. Piksel boyutunun büyük olması düşük ışık ve karanlık ortamlarda telefonların daha net görüntüler elde etmesini sağlıyor.

Google’ın yeni nesil telefonları ayrıca 240fps HD ağır çekim video kaydı gerçekleştiriyor. Google’ın kıdemli yöneticilerinden Android Başkan Yardımcısı Dave Burke Google+ hesabından Nexus 6P’nin ağır çekim video yeteneklerini öne çıkaran bir video paylaştı. Ağır çekim esnasında video çözünürlük kalitesi HD seviyesine düşüyor ancak buna rağmen paylaşılan video oldukça etkileyici görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.