Mobil

Nexus cihazlar için Android 4.4 güncellemesi başlıyor

Güncelleme ilk olarak Nexus 7 ve Nexus 10 için yayınlanacak.


Android 4.4 KitKat resmiyet kazandı ve ilk olarak Nexus 5'te görücüye çıktı. Beraberinde radikal değişimler getiren işletim sisteminin en son sürümüyle alakalı Android üreticileri Sony, HTC ve Motorola'da güncellemeye ilişkin ilk değerlendirmelerini yaptılar. 2013 yılından önce herhangi bir üreticinin Android 4.4 güncellemesini sunmaya başlaması beklenmiyor. 

Güncellemeyi merakla bekleyen bir diğer kesim ise Nexus kullanıcıları. Google, diğer Nexus cihazlara ilişkin ilk değerlendirmesini yaptı ve Android'in resmi Twitter ve Google+ hesapları üzerinden Nexus 7'nin 2012 ve 2013 modelleri ile Nexus 10 için Android 4.4 güncellemesinin bugün başlayacağını belirtti. 

1384329829_android-4.4-kitkat-official.jpg

Nexus 4 ve 3G bağlantılı Nexus 7 içinse güncelleme ilerleyen günlerde başlayacak. Google, Galaxy Nexus için resmi güncelleme desteğine son vermişti. Güncellemeye ilişkin son bir hatırlatma yapacak olursak; malumunuz Google, Android 4.4 ile yeni bir başlatıcı (launcher) uygulaması kullanmaya başladı. Söz konusu başlatıcı sadece Nexus 5'e özel olacak ve diğer Nexus kullanıcıları bu yenilikten faydalanamayacak. 

Güncellemeye ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.