Mobil

Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

Nike artırılmış gerçeklik uygulaması ile internetten ayakkabı alırken yaşanan en büyük problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile geliştirdiği uygulaması yardımı sayesinde Nike, internetten ayakkabı alışverişi yapan kullanıcıların ayakkabı numaralarını rahatça belirlemesi için bir uygulama sunuyor.

Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda internetten ayakkabı almak oldukça popüler oldu. Bu durumun gelişmesindeki en büyük etmenlerden biri de firmaların internet sitelerinde ayakkabı modellerinde yaptığı indirimler kuşkusuz.  Fakat ayakkabı alırken kullanıcıların en büyük sıkıntısı aldıkları ayakkabı modelinin ayak ölçüleri ile uyum sağlayıp sağlamayacağı konusu. Her ne kadar bir insanın ayak ölçüleri belli olsa da piyasada kullanıcılara sunulan ayakkabı modelleri markaya veya modellere göre büyük değişiklikler göstermekte. İşte Nike bu konuda geliştirdiği arttırılmış gerçeklik uygulaması ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Nike kendi modellerini tercih edecek kullanıcılar için geliştirdiği arttırılmış gerçeklik mobil uygulamasına dahil edeceği Nike Fit özelliği ile kolayca ayak numaranızı belirlemenize olanak sağlayacak. Uzun bir süredir artırılmış gerçeklik konusunda araştırmalar yaptığını belirten Nike, insanların neredeyse yüzde 60’tan fazlasının ayakkabı alırken numaralarını yanlış tercih ettiğini belirtiyor. Nike’ın uygulaması kullanıcıların ayak ölçülerini nasıl belirliyor? Ayak ölçüsünü belirlemek isteyen kullanıcı uygulamayı açtıktan sonra almak istediği ürünün sayfasına giderek almak istediği numaranın yanında yer alan ölçüm özelliğini seçiyor. Bu özelliği seçtiğinizde telefonunuzun arka kamerası otomatik olarak açılıyor. İşte bu noktada devreye giren arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde kamera ayaklarınızı tarıyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra uygulama size hangi numarayı almanız gerektiğini belirtiyor.

Nike arttırılmış gerçeklik uygulaması ne zaman kullanılabilecek?

Nike tarafından Temmuz 2019‘dan itibaren Amerika’da, Ağustos 2019’dan itibaren de kademeli olarak Avrupa’da kullanıma sunulacağı belirtilen arttırılmış gerçeklik uygulaması ile kullanıcıların büyük bir problemini çözeceğini belirten şirket bu uygulamanın mağazalarında da kullanılacağını belirtiyor.

Yorumlar
soze
çok...İLERİ..bir düşünce..tebrikler..
Cevapla
G@kko
Nike sevmim hec nike yerine Sportac tercih edim halı sahada özellikle
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.