Mobil

iOS 13 ile birlikte uygulamalar yeni özellikler kazanacak!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iOS 13 ile birlikte haritalar, iMessage, anımsatıcılar ve sağlık gibi uygulamalara yeni özellikler kazandıracak. Detaylar haberimizde.

iOS 13 ile birlikte uygulamalar yeni özellikler kazanacak!

Teknoloji devi Apple, yeni işletim sistemi iOS 13 ile birlikte bazı uygulamalarına yeni özellikler getirerek, uygulamalarını daha faydalı hale getirmeyi ve bu sayede üçüncü parti uygulamalara karşı bir adım öne geçmeyi hedefliyor.

iOS 13 ile birlikte uygulamalar yeni özellikler kazanacak!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, önümüzdeki ay düzenleyeceği yıllık geliştirici konferansında yeni iPhone özellikleri tanıtacak. Şirket özellikle Apple’ın iPhone’lar için geliştirdiği uygulamaları daha kullanışlı ve işlevsel hale getirmeyi amaçlıyor. iOS 13 ile birlikte Apple Haritalar, iMessage, anımsatıcılar,  ve sağlık uygulamalarına bir takım güncellemeler gelecek. Şirket böylelikle uygulamalarını, üçüncü parti uygulamalara göre daha cazibeli hale getirerek avantaj sağlamayı amaçlıyor.

Sağlık uygulaması ve ekran süresi takibi geliştiriliyor

Şirket sağlık uygulamasına yeni ‘işitme sağlığı’ bölümü ekleyecek. Bu uygulama ile iPhone’lar, kulaklıkla müzik dinlerken seçtiğiniz ses yüksekliğini ve çevrenizdeki gürültüyü ölçerek kaydededebilecek. Uygulama ayrıca kullanıcının gün içindeki aktivitelerini daha açık şekilde gösteren yeni bir ana sayfa tasarımına geçecek. Uygulamanın regl dönemi takip özelliği de geliştirilecek. Apple’ın iOS 13 güncellemesi ile birlikte gelecek olan 'uyku modu' ise tüm bildirimleri kapatacak, 'rahatsız etme' modunu açacak ve kilit ekranının parlaklığını kısacak.

Apple ayrıca iPhone’un ekran süresi özelliğine de ebeveynlerin çocuklarının telefonunda hangi saat aralığında kimlerle görüşebileceğini belirlemesini sağlayan bir ayar ekleyecek.

iOS 13 ile birlikte uygulamalar yeni özellikler kazanacak! - Resim : 1

Uygulamaların birçoğu yeniden düzenleniyor

Şirketin Apple Haritalar uygulaması sık ziyaret edilen noktaları kolayca ayarlayabilme imkanı sunan bir özelliğe kavuşacak. iMessage servisi ise yeni güncelleme ile artık kullanıcılara isim ve fotoğraf belirleme imkanı sunacak.  Apple’ın iOS 13 ile birlikte, sistem genelinde bir karanlık mod sunması bekleniyor. 'Arkadaşlarımı bul' ve 'telefonumu bul' uygulamaları da tek bir uygulama altında birleştirilecek.

iPhone’un 'anımsatıcılar' uygulaması, yeni arayüzü ile birlikte yapılacak işleri dört kategoride toplayacak: bugün yapılacaklar, tüm görevler, zamanlanmış görevler ve işaretlenmiş görevler. Mail ve Safari uygulamalarına da bazı güncellemeler geleceği belirtiliyor.

Yorumlar
Can
iOS başka bir dünya aslında
Cevapla
qww
iki tane telefon kullanıyorum. yaklaşık 1 senedir iphone 10 kullanıyorum ve insanın inanasi gelmiyor ama kasmaya başladı. batarya ömrü 92 olarak gösteriyor. Kastigini ise diger cihazi daha cok kullanmaya baslayinca anladım. ios u sevmeye başlamıştım
G@kko
Ios yerine Android Jeally Bean tavsiye edim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.