Mobil

Android Go'lu Nokia 1 geliyor!

Nokia 1, Mart ayında Android Go programının bir parçası olarak başlatılabilir.

Nokia 1 geliyor!

Mayıs ayında tanıtılan Google'ın Android Go, insanların bütçeye uygun bir akıllı telefon alabilmesi için gelişmekte olan pazarlarda kullanıma sunulacak. Android Go'un şebeke kapsama alanının az olduğu ve mobil verilerin pahalı olduğu yerlerde harikalar yaratması bekleniyor. 

Finli şirket HMD Global de dahil olmak üzere birçok akıllı telefon şirketi, Google'ın Android işletim sisteminin hafif bir sürümünü başlatmak için girişimini destekleyeceğine söz verdi. HMD Global tarafından başlatılacak bir 
sonraki giriş seviyesi Nokia markalı akıllı telefon olan Nokia 1, Android Go programının bir parçası olacak ve bu da her şeyden önce gelişmekte olan pazarlarda mevcut olacağı anlamına geliyor.Android Oreo'nun hafif bir sürümünü çalıştıran Nokia 1, 1GB RAM ve 8GB genişletilebilir bellek paketi sunacak. Nokia'nın 1 Mart'ta çeşitli pazarlarda (Rusya da dahil olmak üzere) başlaması ve 80 € civarında fiyata sahip olması bekleniyor. Nokia 1 gelecek yıl resmi olarak açıklanacak tek Android Go cihazı olmayacak. Huawei de benzer ucuz bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor, ancak ayrıntılar şu an için mevcut değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.