Mobil

Nokia 9.3 PureView 5G ile Huawei P40 Pro’ya meydan okuyacak!

Nokia yeni amiral gemisi modeli ile DxOMark’ta zirveye çıkmayı hedefliyor. Peki Nokia 9.3 PureView, P40 Pro’ya meydan okuyabilecek mi? İşte yanıtı.

Nokia 9.3 PureView 5G ile Huawei P40 Pro’ya meydan okuyacak!

Nokia orta segmentte güçlü bir yükseliş içerisine girse de hala amiral gemisi tarafında istediği atılımı yapamadı. Elbette bu durumun birden fazla nedeni buluyor. Fakat en önemli etkenlerden birisi HMD Global’in kamera tarafında hala ses getirecek bir işe imza atamamış olması.

Görünen o ki Nokia’nın yeni amiral gemisi modeli 9.3 PureView 5G bu yüzden kamera odaklı bir model olacak.

Nokia 9.3 PureView 5G ile Huawei P40 Pro’ya meydan okuyacak!

Sızdırılan son raporlara göre Nokia yeni amiral gemisi modeli 9.3 PureView 5G ile DxOMark’ta zirveye yerleşmek istiyor. Elbette bunun için hali hazırda listenin 1 numarasında yer alan P40 Pro’yu devirmesi gerekli. Peki Nokia’nın yeni amiral gemisi modeli bunu başarabilecek güçte mi?

HMD Global yeni Nokia modelinde 64MP’lik ana kameraya 108 MP’lik ultra geniş açı kamerasını eşlik ettirmeyi düşünüyor. Ayrıca geri kalan 3 kameranın da çözünürlük değerleri yüksek tutularak muazzam bir fotoğraf kalitesi elde edilmeye çalışılacak.

Yeni PureView modelinde 5’li kamera kurulumu aynen korunmaya devam edecek. Yalnız lens tarafında Zeiss ile olan ortaklığın devam edip etmeyeceği konusunda bazı soru işaretleri mevcut. Muhtemelen bu soru işaretleri de önümüzdeki günlerde ortadan kaybolacaktır.

Yorumlar
Ali
Bence Nokia Huawei'in 100 km yakınından bile geçemez
Cevapla
Hakan
Kamera tasarımı davut yıldızı yahudi malı alınmaz
Cevapla
Savaş Aşık
Birader Selçuklu Dönemi Türk beyliklerinin birçoğu Davut Yıldızını bayraklarında kullanır. Çok kafana takma onu. :)
tayyip doğan
Kafayı yediniz davut yıldızıyla sanki çok müslümansınızda yahudi hristiyan ona buna bahane buluyorsunuz başkalarını eleştireceğinize dönüp aynaya bakın ve bırakın başkalarını
Schneider Gonzalez
Aşırı ileri görüşlü ve ırkçı bir profesörsün gerçekten doğru söylemişsin bu davut yıldızından dolayı telefon alınmaz BEYİNSİZ...
Techone
Nokia nın yazılımı berbat. Alınmaz.
Cevapla
usta
android one özel sürümü için işe yaramaz mı dedin....😲😲😲
Hasan
Nokia p40 pro yu geçe bilmez
Cevapla
Fatih
Nokia istediği kadar kamera istediği kadar amiral yapsın şu anda Nokia 5.1 den yazıyorum bu kadar kötü kullanim donma kasma kendi kendine kapanma olduktan sonra boş
Cevapla
Erol
Ben de 5.1 Plus kullanıyorum lakin bu şikayetlerin hiçbiri bende yok. Bence telefonunuzu bir servise gösterin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.