Mobil

Nokia Android 11 alacak modellerini geç de olsa açıkladı!

Nokia Android 11 güncellemesini alacak modellerini açıkladı. Geç olsun güç olmasın dediğimiz bu güncelleme yakında bizlerle olacak.

Nokia Android 11 alacak modellerini geç de olsa açıkladı!

HMD Global'in bünyesinde yer alan Nokia, Android ile küllerinden yeniden doğmuştu. Yükselişi kısa süren Nokia, uzun bir süredir giriş ve orta segmente odaklanıyordu. Üst segmente ibreyi bir türlü çeviremeyen firma, yazılım güncellemeleri konusunda da Android 11 ile tabiri caizse tökezlemişti. Bugün ise Nokia Android 11 alacak modellerini geç de olsa resmiyete kavuşturdu.

Android 11 alacak Nokia modelleri resmileşti

Nokia'nın güncelleme takvimine göre 2021'in ilk çeyreğinde Nokia 4.2, 2.2, 8.1, 8.3 ve 2.3 modelleri Android 11'e kavuştu. 2021'in ikinci çeyreğinde ise Nokia 1 Plus, 5.4, 1.4, 2.4, 1.3, 2.3, 3.4 ve 5.3 modelleri Android 11 güncellemesi ile tanışacak.

Tarihler 2021'in üçüncü çeyreğini gösterdiğinde ise Nokia 6.2, 7.2 ve Nokia 9 PureView modelleri Android 11 güncellemesini alacak. Küçük bir hatırlatma yapalım, 2021'in son çeyreğinde Android 12 resmi olarak kullanıma sunulmuş olacak. Yani Nokia'nın güncelleme konusunda bu sefer çok yavaş kaldığını söyleyebiliriz.

Nokia Android 11 alacak modellerini geç de olsa açıkladı! - Resim : 1

Android güncellemeleri bildiğiniz gibi kademe kademe sunuluyor. Bu güncelleme de kademe kademe sunulacak. Bu yüzden Android 11'in gelmesi gecikebilir ve güncelleme takviminin biraz dışına çıkılmasına neden olabilir.

Nokia'nın Android 11 güncellemesinde çok geç davranmasının en büyük nedeni koronavirüs pandemisi olarak gösteriliyor. Pandemiden olumsuz etkilenen firma bu süreçte yeni telefonları da tanıtamamıştı. Umarız Nokia bu yıl tekrardan bir ivme yakalar ve yükselişine devam eder. Ne de olsa rekabet biz kullanıcılara olumlu şekilde yansıyor.

Yorumlar
Kenan
Nokiyanın bütün modelleri güncelleme alıyorsa sadece altıyol ne sacmalık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.