Nokia, Apple'a meydan okudu! Bakalım kim daha çevreci!

Nokia, tüm ürünlerini taşırken daha küçük, daha hafif ve %100 geri dönüştürülebilir ambalaj kullanma hedefini duyurdu. Bu adım, çevre dostu bir yaklaşımın parçası.

Nokia, Apple'a meydan okudu! Bakalım kim daha çevreci!

Nokia, çevre dostu ambalaj tasarımı konusunda büyük bir adım atarak, ürünlerini daha sürdürülebilir bir şekilde paketlemeye başladı. Bu yenilik, Nokia'nın genel çevresel taahhüdüyle uyumlu ve ekolojik ayak izini azaltma yolunda önemli bir adım. Nokia'nın bu çabası, paketleme boyutunu yüzde 60 oranında ve ağırlığını yüzde 44 oranında azaltarak dikkat çekiyor. Bu azalma, daha az malzeme kullanımı anlamına geliyor ve aynı zamanda lojistik ve depolama açısından daha verimli hale gelerek, taşıma ve depolama ile ilişkili karbon emisyonlarını azaltıyor.

Nokia, ambalajlarında biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanarak çevre dostu bir yaklaşım benimsiyor. Köpük, plastik, ağartıcılar, zehirler ve kimyasallar gibi biyolojik olarak parçalanmayan maddeleri kaldırdılar. Yeni ambalajlar tamamen geri dönüştürülebilir karton bileşenlerden yapılıyor ve Orman Yönetim Konseyi (FSC) standartlarını karşılıyor.

Nokia, Apple'a meydan okudu! Bakalım kim daha çevreci!

Bu malzemeler çevreye duyarlı olmalarının yanı sıra, ürün güvenliğini taşıma sırasında sağlamak için düşmeye karşı dayanıklı bir yastıklama özelliğine de sahip. Nokia, yüzde 100 geri dönüştürülmüş lif tabanlı çözümler kullanıyor.

Yenilenmiş ambalaj, tüketicilerin yeniden kullanmalarını veya geri dönüştürmelerini teşvik ederek, çoklu kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Böylece çöp alanlarındaki atıkları azaltıyorlar. Biyolojik olarak parçalanabilen malzemeleri tercih ederek, Nokia yakma ile ilişkili karbon dioksit emisyonları ve deniz kirliliği sorunlarıyla aktif bir şekilde mücadele ediyor. Pratikte, Nokia, Deutsche Telekom'a bu yeni ambalajda gigabit hızında G.fast erişim düğümleri göndererek başladı ve bu, CO2 emisyonlarını yüzde 60 oranında azaltması bekleniyor.