Mobil

Nokia, Catwalk kod adlı telefonu duyurabilir

Etkinlik tarihi yaklaştıkça Nokia'nın karşımıza çıkaracağı yeni nesil telefon için iddialar da yoğunlaşıyor.

Nokia, Catwalk kod adlı telefonu duyurabilir

Önümüzdeki hafta hem Google hem de Nokia açısında önemli bir hafta olacak. Google, Geliştiriciler Konferansı’nda yazılım ve donanım noktasında birçok yeniliği kullanıcıların beğenisine sunacak. Nokia ise 2013 yılındaki en iddialı telefonunun resmi duyurusunu gerçekleştirecek.

14 Mayıs’ta Londra’da düzenlenecek etkinlikte Lumia 920’ye nazaran daha gelişmiş detaylar sunan yeni nesil bir telefon beklentisi hakim. Son dönemde Lumia 928 ve Lumia 925 telefonları sık sık gündeme gelirken, Çin kaynaklı siteler Finlandiya merkezli üreticinin önümüzdeki hafta “Catwalk” kod adında bir telefon duyuracağını iddia etti. Söz konusu telefonun ise Lumia 925 olduğu belirtiliyor.
1367912682_nokia-catwalk-180413.jpg

Yeni nesil telefonda kamera noktasında gelişmeler bekleniyor. Lumia 920’de eleştirilerin hedefinde olan kasa ağırlığı ve kalınlık yeni modelle birlikte yerini daha hafif ve ince bir çözüme bırakacak. HTC One’da olduğu gibi tamamı alüminyumdan oluşan bir kasa yapısının benimseneceği bildirilirken, iddia edilen teknik özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: 4.5-inç boyutunda AMOLED ekran, 1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 16GB dagili depolama birimi, 2.000mAh kapasiteli batarya ve 8.7MP çözünürlüklü PureView teknolojisine sahip optik görüntü sabitleme özellikli arka kamera.

Yukarıdaki görselde telefonda yer alan özel kameranın kasa dışında bir çıkıntı oluşturduğu dikkatlerden kaçmıyor. Nokia görünüşe bakılırsa bu defa sadece kamera çevresini kalın tutmuş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.