Mobil

Nokia, çift SIM kartlı telefonlarını duyurdu!

Nokia, çift SIM kart özellikli telefonları Nokia 110 ve Nokia 112'yi duyurdu.

Nokia, çift SIM kartlı telefonlarını duyurdu!

Nokia akıllı telefon pazarını ikinci plana attı ve normal telefonlara yöneldi. Nokia şimdide 100 doların altındaki telefonları piyasaya sürmeye başladı. Bu telefonlar ayrıca çift SIM kart özelliğine sahip.

1337261726_nokia-110-ve-112.jpg

Nokia'nın çoklu dokunmatik ekran, çift çekirdekli işlemci, grafik yongası gibi özellikleri bulunmayan telefonları çıkarmasına son aylarda alışmış durumdayız. Nokia Akıllı telefon pazarında pek umduğunu bulamadı. Firma, giriş seviyesi cep telefonu pazarındaki yerini başka üreticilere kaptırmamak için bu pazarı boş bırakmıyor.

1337261751_nokia1100.jpg

Nokia bugün "İnternette ve sosyal ağlarda olmanın ve paylaşmanın en kolay yolu" sloganıyla tanıttığı iki yeni giriş seviyesi cep telefonu Nokia 110 ve Nokia 112'yi duyurdu. Tanıttığı telefonlarda temel özellikler dışında çok fazla bir seçenek yok. En büyük özelliği çift SIM kartlı olan telefonlarda, Bluetooth, 32 GB'a kadar SD kart yuvası, radyo, Nokia uygulama ve oyun mağazası desteği, Facebook ve Twitter gibi özellikler bulunuyor.

Bu telefonlarda iki SIM kart yerleştirip telefonu kapatmaya gerek kalmadan kartlar arası geçiş yapabiliyorsunuz. Yeni çıkan modellerde zengin ve canlı renk seçenekleri bulunuyor. Telefonların arasındaki en büyük fark ise, Nokia 112′nin 1400 mAh gücündeki batary özelliği ile 30 güne kadar bekleme süresinin olması.

Fiyatlarının 50 doların altında olması beklenen telefonların vergileri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.