Mobil

Nokia ekran altı kamera teknolojisini sunabilir

Nokia'nın ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk telefonunu MWC'de tanıtacağı iddia edildi.

Nokia ekran altı kamera teknolojisini sunabilir

Bizim de haberini daha önce yaptığımız Nokia 9.2 PureView cep telefonunun MWC'de tanıtılacağı iddia edilmişti. Şimdi bu telefonla ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Twitter'da Nokia ile ilgili sızıntılar yapması ile bilinen nokia_anev hesabının paylaştığı bilgilere göre Nokia 9.2 PureView cep telefonunda ön kamera ekranın altında olacak.

Nokia ekran altı kamera teknolojisini sunabilir

Şimdilik iddia şeklinde olan bu bilginin ne kadar doğru olduğu bilinmiyor. Çin merkezli HMD Global tarafından üretilen Nokia cihazları İspanya'nın Barselona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek MWC 2020 fuarında görücüye çıkacak. Bu telefon içinde olması beklenen Nokia 9.1 PureView'ın ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağı iddiası da böylece resmileşmiş oldu.

Halen özellikle Çin merkezli markaların üzerinde çalıştığı bir teknoloji olan ekran altı kamera ilk olarak OPPO tarafından konsept bir cihaz üzerinde gösterilmişti. Halen Xiaomi ve OnePlus gibi markaların üzerinde çalıştığı bu teknoloji ön kamerayı ekranın altına alma imkanı sunduğu için ön yüzde kamera deliği, çentik ya da yan yüzde motorize bir kameraya ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Bu da üreticiler için kolaylık ve daha az çerçeveli bir ekran tasarlayabilme anlamına geliyor.

Nokia, bu teknolojiye sahip telefonunu tanıtırsa sektörde bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Zira şu anda bu teknolojiyi kullanan ve piyasaya sürülen ya da sürülecek bir telefon bulunmuyor. Yine de bu iddianın gerçekleşmeme olasılığının bulunduğunu da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.