Mobil

Nokia eski günlerine dönmek için atağa geçti

Görünüşe göre, Nokia da Qualcomm'un yeni Snapdragon 888'ini kullanacak bir telefon üretiyor. İşte detaylar.


Şimdiden birkaç şirket 2021'de henüz yeni çıkmış olan Snapdragon 888 ile çalışan telefonları piyasaya süreceğini onayladı. Ancak güvenilir bir haberciye göre, gizlice bu yongayı kullanacak bir cihaz üzerinde çalışan başka bir şirket daha var. Nokia da bu fırsatı kaçırmamış ve yeni yonga setiyle birlikte bir telefon üretme çalışmalarına başlamış gibi görünüyor.

Nokia 10, Qualcomm Snapdragon 888 tarafından desteklenecek

HMD Global'in içinde Qualcomm'un Snapdragon 888'i ile 2021'in sonlarında piyasaya sürülecek yeni nesil bir amiral gemisi geliştirdiği söyleniyor. Özellikler hakkında çok az bilgi mevcut ancak telefonun dış kısmında safir cam kullanıldığı bildirildi.

Kaynak ayrıca telefonun raflarda karşımıza çıktığında Nokia 10 PureView veya Nokia 9 Sirocco olarak pazarlanacağına inanıyor. Yine de belirtmemiz gerekiyor, bu gecikmiş bir Nokia 9.3 PureView değil.

Bugün sağlanan bilgilere göre Nokia 9.3 PureView, 2021'in ilk yarısında kullanıcıların eline ulaşma yolunda ilerliyor. Ancak en son gecikmesinin bir sonucu olarak, HMD Snapdragon 865'i Snapdragon 865+ ile değiştirdi.

Tüm bunlar, HMD Global'in gecikmiş Nokia 9.3 PureView'i bir bütçe dostu amiral gemisi veya hatta belki de bir üst-orta seviye akıllı telefon olarak konumlandıracağını gösteriyor. Nokia 10 ise piyasadaki en pahalı cihazların karşısına çıkacak.

Yorumlar
Sezer
Nokia dünyayı ayak uyduramayan şirket oldu nerden nereye. Çok iyi yüzlerle reklam yapması lazım eski populerliğini kazana bilmesi için.
Cevapla
Poseidon
Ya arkadaş. Bu gereksize dur diyecek hiç kimse yok mu? Nasıl bişeydir anlamıyorum.
Cevapla
Lumiacı Mehmet
Benim bir arkadaşın Lumiası vardı güzel telefondu. Nokia yine atılımlar yapsın iyi hoş
Cevapla
Hasan
Nokia N 8 de bundan 15 sene onceki teknolojisinde gercek foto makinası flas ile gece çekimlerinde net foto ceken o yıların teknolonisene göre telefondan tv ye ekran yansıtma yapan tek isimdi devam etseydi şuan onundeki çogu firma çöpdü
Cevapla
Engin
Nokia eski günlerine zor döner
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.