Mobil

Nokia, geleceği için oldukça önemli bir kararını duyurdu

Bir zamanların efsanevi telefon üreticisi konumunda olan Nokia, akıllı telefon sektöründeki var olma savaşını kazanabilmek için önemli bir karar verdi.

Nokia, geleceği için oldukça önemli bir kararını duyurdu

Finlandiya merkezli bir telefon üreticisi olan bünyesinde Nokia gibi bir dünya devini bulunduran HMD Global,  Avrupa'da 5G Nokia akıllı telefonlar üreteceğini duyurdu. Bu karar, büyük bir akıllı telefon üreticisinin Avrupa'da 5G telefon üretmeye başlaması manasına geliyor.

5G Nokia akıllı telefonların üretimini Avrupa'ya planını uygulamaya üçüncü çeyrekte başlayacak. Ayrıca devam eden süreçte HMD, tesislere yatırım yapma planlarını da sürdürecek. Şirket, Avrupa'daki telefonlarının güvenliğini ve gizliliğini sağlamak ve karbon ayak izini azaltmak amacıyla bu kararı aldı. Ayrıca, 2019'dan bu yana veri merkezlerinin Finlandiya'da bulunması da bir diğer faktör.

Nokia, geleceği için oldukça önemli bir kararını duyurdu

HMD, Avrupa Birliği'nde cihazların test ve üretimine yönelik sıkı şartlara uyacağını belirtiyor. Şirket, akıllı telefonlarının Avrupa'da üretilmesi, daha yüksek kalite standartlarının karşılanması ve üretim sürecinde daha iyi denetim sağlanması anlamına geliyor.

Nokia, geleceği için oldukça önemli bir kararını duyurdu

Bu hareket, Avrupa'da üretilen akıllı telefonların sayısını artırabilir ve Avrupa ekonomisine katkı sağlayabilir. Ayrıca bu hamle, tüketicilerin daha fazla yerel seçeneklere sahip olmalarını sağlayabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyiminin sunulmasının da önünü açabilir. Ayrıca, çevre açısından daha sürdürülebilir bir telefon üretim ortamının doğacağı da açık.

HMD Global, Nokia markası altında birçok popüler telefon modeli sunuyor ve bu karar, şirketin marka değerini ve itibarını arttıracaktır. 5G Nokia akıllı telefonların Avrupa'da üretilmesi, tüketicilerin cihazların kalitesine ve güvenliğine daha çok güvenmelerini sağlayacağı için kısa bir süre içerisinde HMD'nin Nokia markasının popülaritesinin artacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
SLM
Atı alan Üsküdarı geçmiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.