Mobil

Nokia, HTC’ye karşı patent davası kazandı

Almanya'da görülen davada HTC'nin pil ve enerji verimliliği sağlayan bazı patentleri ihlal ettiği bildirildi.

Nokia, HTC’ye karşı patent davası kazandı

Nokia, şu sıralar akılı telefon dünyasında istediği sonuçları elde edemese de elinde bulundurduğu geniş patent portföyü sebebiyle, mobil dünyasının söz sahibi markaları arasında yer alıyor. Finlandiyalı üretici son olarak Almanya’da HTC’yer karşı bir patent davası açmıştı. Söz konusu davada süreç sonra ererken, mahkeme heyeti Nokia tarafında karar verdi.
1363851634_htcandnokia260905084880640x360.jpg

Telefonun ağ bağlantısı sırasında şarj ve enerji tasarrufu sağladığı bildirilen üç patentin izinsiz olarak kullanıldığı belirtildi. Patentin kullanıldığı telefonlar Wildfire S, Desire S ve Rhyme olurken; telefonların zaten Almanya’da bir süredir satışta olmadığı belirtiliyor. HTC, kulaklık sorunu sebebiyle telefonların ülkedeki satışlarını durdurmuştu.

Karar neticesinde nasıl bir yaptırım uygulanır, henüz netleşmemişken; Nokia cephesinden sonuçla ilgili olumlu değerlendirmeler geldi.

Yorumlar
htc...htc...htc
HTC one ile patlama yapacak.onun sancıları bunlar.
Cevapla
Misafir
Patlama yaparmi bilemem, ama bildigim htc yakinda kendisi patlayacak. :)))
Cevapla
s@mi
htc nin cilesine bak.her telefon başına Apple a 7 dolar ödüyor.birde nokia.vurun abalıya . adamlar zaten telefon satamıyor birde böyle işler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.