Mobil

Nokia Lumia 900'e çekiçli çivili sağlamlık testi!

Nokia Lumia 900 çekiç ve çivilerle test edildi.


Tech Craver'dan iki mühendisin yaptığı dayanıklılık testinde çiviler ve çekiç kullanılarak Nokia Lumia 900'ün sağlamlığı ölçüldü. Bu test ilgi çekici olduğu kadar cihazın sağlamlığını kanıtlamakta da oldukça cesaret isteyen bir yöntem.

1337425606_1287738843cekic.jpg

Nokia firmasının akıllı telefonlarında kullandığı materyaller ürünlerinin sağlam ve kaliteli olmasını sağlıyor. Bu sağlamlığı kanıtlamak için kullanılan yöntemse hayli ilginç ve cesaret istiyor. Zira çivi çakılan telefon oldukça pahalı bir ürün.  Ama çıkan sonuç, telefonun sağlamlığını kanıtlamak için test yapanları oldukça mutlu etmiştir.

1337425655_nokia900.jpg

Videoyu çeken Mike Myers ve Chris Ruble öncelikle konu hakkında Nokia'yı bilgilendirdikten sonra böyle bir işe kalkışmışlar. Bu testi yapmaya karar verilmesine sebep olarak ise Sonim Mobile Phone'un aynı testi yapmasından dolayı bu fikri düşündüklerini söylediler. Telefonun ekranına çekiç ve çivi kullanılarak yapılan darbelerin ardından telefonun hala ilk günkü gibi sağlam çıkması, bu tarz telefonların arasında rekabetin başlangıcı olabilir.

Nokia Lumia 900'ü test eden mühendislerin ilham altıkları test videosu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.