Mobil

USB bellekteki mini Android PC şaşırtıyor!

Bildiğiniz bilgisayar boyutlarını unutun, bu bilgisayar daha önce görmediğiniz kadar ufak!


Teknolojinin kalbinin klonlarının kalbinin attığı yerlerden bir manzara, sıradakı manzaramız. ÇİN bildiğiniz üzre tüm dünyanın sayılı markalarının kendilerinden yararlandığı, eşsiz bir potansiyele sahip, dünyanın ek kalabalık ülkesidir. ÇİN'in ortaya çıkardığı müthiş ucuz iş gücü bütün firmalar için inanılmz derecede cazip bir mekan olmasını sağlıyor.

ÇİN'de durum böyle iken her türlü teknolojik gelişmenin ilk kalbinin attığı yer olması kadar da doğal birşey olmayacaktır herhalde diyebiliriz. Günümüz teknolojisinde bilgisayarların ne kadar ufaltılıp portatif hale getirilebilidğiniz biliyoruz fakat böylesini daha inanın biz de görmemiştik.

1337423975_ekran-alintisi.jpg

ÇİN'de geliştirilen bu Usb bellekteki minik Android bilgisayar çok yakında tüm dünyada satışa sunulabilecek. Bu minik mucize içinde bulundurduğu Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Mini PC'nin özelliklerine baktığımızda  A10 tek çekirdekli 1.5 GHZ hızında ARMişlemci teknolojisi kullanılan PC'de Mali 400 GPU gibi sıradan da bir ram miktarı 512 MB  olarak kullanılmış. Mini PC aynı zamanda kablosuz ağlara bağlanabildiği gibi Micro SD girişi ile büyülemeye devam ediyor.

1337424019_ekran-alintisi.jpg

Aynı zamanda üzerinde HDMI çıkışı bulunan mini PC'miz, 1080p videoları ekranlarda oynatabilme kapasitesine sahip. Ürün çok yakında satışa sunulacak fakat daha önce hatırlayacaksanız bu ürüne benzer minik bilgisayarlar geçtiğimiz günlerde üretilmiş, satışa başladığından beri yok satarak yüzlerce kişi tarafından satın alınmıştı. Raspberry Pi adındaki bu bilgisayarlardan sonra şimdide ÇİN'de üretilen bu bilgisayarlar son iyi bir çıkış yapacak gibi duruyor.

74 $'dan satışa sunulacak bu Mini PC hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

işlemci kullanan mini bilgisayar Mali 400 GPU, 512 MB RAM

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.