Mobil

Nokia Lumia 920 hata kurbanı oldu

Bir perakendeci yaptığı hata ile Lomia 920 akıllı telefonu daha ucuza sattı.

Nokia Lumia 920 hata kurbanı oldu

Hatalar kaçınılmazdır. Hatalar affedilebilir ancak bazı hataları itiraf etmek cesaret ister. Fakat Avusturalya'da bir perakendeci farklı bir yaklaşım süreceğe benziyor. Avustralya merkezli perakendeci Harvey Norman, yanlışlıkla Lumia 920 akıllı telefonu 699 Avusturalya doları, Nokia Lumia 820 akıllı telefonu ise 799 dolar olarak listeledi.

Perakendeci bu durum karşısında ikilemde kaldı. Böyle bir durumda diğer perakendeciler genellikle hata için özür dileyerek müşterilerine bir bildirim yayınlarlar.  Yada bu durumu telafi etmek için cihazın yanında bir aksesuar verirler.

1347003303_nokia.jpg

Ancak dev perakendeci bu cihazı ön sipariş veren müşterilerine bir jest yaptı. Harvey Norman en azından ön sipariş edenler için, Lumia 920 akıllı telefonu 699 Avusturalya doları, Nokia Lumia 820 akıllı telefonu ise 799 dolar fiyat ile teslim edeceğini duyurdu.

Tabi ki perakendeci fiyatları düzeltmeyi de unutmadı. Yani bundan böyle normal fiyat üzerinden satılacak. Bu fiyatlar cihazları daha önce ön sipariş verenler için geçerli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.