Mobil

Nokia, Lumia 928 modelini hazırlıyor

Nokia, rakipleriyle sürdürdüğü rekabette geri kalmamak için iddialı bir model hazırlıyor.

Nokia, Lumia 928 modelini hazırlıyor

Mobil dünyasının öncü isimlerinden Nokia, Windows Phone 8 platformu ile kıpırdamalar yaşamış ve eski dönüş anlamında sinyaller vermeye başlamıştı. Her bütçeye sunduğu rengarenk Lumia modelleri ile kullanıcılar arasında yer edinmeye çalışan Finlandiya merkezli şirket, yeni bir amiral gemi modeli hazırlığı yapıyor.

Hâlihazırda en güçlü telefonu Lumia 920 olan Nokia, gerek ağırlık ve gerek kalın yapısı ile birçok kesim tarafından eleştiri alıyor. Kamerası ile önemli işler gerçekleştiren telefon ne yazık ki kamera yazılımında da henüz tam anlamıyla stabilliğe erişmiş değil. Rakiplere baktığımızda üst seviye telefonları bir bir duyururken, Nokia’nın 2013 yılı için henüz amiral gemi olarak adlandıracağımız bir ürün sunmadığını görüyoruz. Son gelen iddialara bakılırsa Nokia, rekabette geri kalmamak adını sıkı bir telefon hazırlıyor.
1364274274_nokialumia928.jpg

Lumia 928 olarak adlandırılan telefon için henüz netleşen detaylar yok. Stephen Elop tarafından da doğrulanan telefon, iddia göre 4.5-inç boyutunda OLED ekrana sahip olacak. Lumia 920’ye nazaran daha ince ve hafif bir yapı sunması beklenen telefonda 4 çekirdekli Qualcomm işlemci yer alacak. Lumia 928 hakkındaki diğer iddialara değinecek olursak; microSD kart girişi, alüminyum kasa, Xenon flaş ve daha gelişmiş kamera.

Yorumlar
Misafir
Nokia düşmanları gelmiş yine? Yenilikmi yapmış La Samsung? ordan buradan teknoloji çalarak ebemde telefon üretir Unutmayın Mobil olayında 3 Dev var Motorola = Google aldı Patenti için Ericsson = Sony Aldı Patentini almak için sonra yol verdi Nokia = Microsoft 1.5 yıl Uğraştı Satın alamadı. Şimdi samsungu övenler iphoneyi övenler Yenilikci onlar diyenler ilk 3g li telefon? Nokia.. İlk Haritalı Nagivasyonlu Telefon?? Nokia ilk Titreşimli telefon?? ilk ve Halen en sağlam telefon üreten?? nokia ilk suya dayanıklı telefon?? nokia taa 1998 lerde 2000 lerde hemde.. ilk kızıl ötesi? ilk uydu telefonu? ilk konumlama? ilk en uzun şarj? ilk kablosuz şarj? ilk buluetud? ilk en iyi kamera? 41 mp varmı? daha sayalımmı gençler? nokia patent izni vermesin samsung Telefonun T sini üretemez diğerleride..bunu bil bunu konuş samsung ve sony Televizyon üretsin telefon değil..
Cevapla
Misafir
değerli arkadaşlar, yaptığınız yorumlar için çok özür diliyerek söylüyorum; bir tabir vardır, ne emmeye geliyor ne gömmeye diye. sizinki o hesap. nokia yenilik olarak cihazın üzerine mutfak robotu mu monte edecekti? benim samsung s2 arıza yapınca bu gün itibariyle servise gönderdim. sim kartımı da 2006 yılında aldığım nokia 1110 telefona taktım. sadece konuşma ve sms kullanma özelliği dışında bir şeyi yok ancak hala taş gibi ve bataryası diri. her cihaza ve firmaya bahane bulacağınıza bu yerküre üzerinde ne durumda olduğumuza bakalım. nokia 1110 deyince alaycı gülüşünüzü tahmin edebiliyorum ve soruyorum sen 2013 yılında 1110 seviyesinde cihaz üretebiliyor musun? cevap: geçiniz... üç beş tane millet teknoloji üretip satıyor bizlerde darıya üşüşen tavuklar gibi kapışıyoruz. bari eleştirilerinizde biraz daha nesnel ve vicdanlı olun. saygılar.
Cevapla
Misafir
nokia o eskiden di gardas.dddd xperia z..babaniz
Cevapla
Misafir
Yani bos bir cihaz daha... Yenilik yok birsey yok. alla pulla sat, ne mantik ama. iyiki Samsung kullaniyorum. Her cihazinda bir yenilik sunuyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.