Mobil

Nokia, Lumia modelleri için Amber güncellemesini başlattı

Nokia'nın uzun zamandır merakla beklenen güncellemesi nihay başladı.

Nokia, Lumia modelleri için Amber güncellemesini başlattı

Nokia’nın Windows Phone 8 platformunda yer alan Lumia modelleri için uzun zamandır merakla beklenen Amber güncellemesinin dağıtımına nihayet başlandı. Microsft cephesinden gelen GDR2 güncellemesi üzerine inşa edilen Amber güncellemesi, aynı zamanda Nokia tarafından eklenen bazı özel içerikler de barındırıyor.

Güncelleme kapsamında; Lumia 925 modelinde ilk olarak yer alan “Smart Camera” özelliği şimdi WP8 platformunda yer alan tüm Lumia modellerinde kullanıcılara sunulacak. Lumia 1020 modelinde ilk olarak yer alan “Pro Camera” uygulaması ise Nokia’nın üst sınıf modelleri Lumia 920, Lumia 925 ve Lumia 928 modelleri için yayımlanacak.

1376652892_gsmarena001-1.jpg

Amber güncellemesindeki yenilikler sadece kamera tarafında yapılan optimizasyonlarla sınırlı değil. Gürültü azaltma, daha iyi renk oluşturma, gelişmiş otofokus özellikler, Lumia 920 modelinde daha iyi ISO ayarı, Lumia modellerde video düzenleme ve paylaşmaya yardımcı olacak Nokia Video Trimmer ve Nokia Video Upload uygulamalar, harita güncellemeleri, bekleme ekranında saat (Lumia 520 ve Lumia 625 modellerinde yer almayacak), kilit ekran için yeni duvar kağıtları, telefonu yüz üstü çevirerek susturma, FM radyo ve ekrana çift dokunma ile telefonun aktif hale geçmesi, güncelleme kapsamında yer alan diğer yenilikler olarak karşımıza çıkıyor.

1376652924_gsmarena003.jpg

Güncelleme dağıtımı bölge ve cihazlara göre kademeli olarak sağlanacaktır. Ayarlar menüsü altında yer alan güncelleme sekmesinden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz. Detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
OTA üzerinden Amber dün gece geldi, hayırlı olsun...
Cevapla
Misafir
01.09.2013 de
Cevapla
Misafir
01.09.2013 de
Cevapla
Misafir
520 ne zaman loo
Cevapla
Nokia lumia 520 güncelleme ne zaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.