Mobil

Nokia, Meltemi'ni öldürdü!

Nokia'nın durumu kötüleştikçe eski göz ağrılarını öldürüyor.

Nokia, Meltemi'ni öldürdü!

Nokia, Series 40 işletim sisteminin yerini almasını planlandığı Meltemi platformun iptal etti. Series 40, 1999'da piyasaya çıkarılmıştı ve halen en sevilen cep telefonlarının bazılarında kullanılıyor.

Telefon pazarına akıllı telefonların gelmesiyle popülerliği daha fazla olduğu bugünlerde normal cep telefonları azda olsa ilgisiz kaldı. Pek göz önünde bulunmasa da aslında dünyada normal cep telefonu satışları akıllı cep telefonu satış rakamlarından daha fazla seviyede.

1343567938_nokia-asha-305-1339690681.jpg

Mesela Nokia şirketi Series 40 ile çalışan telefonları ilk piyasaya çıkardığı günden beri bu telefon  1.5 milyar cihaz satmış durumda. Ayrıca bu telefonlardan şirket halen kar ediyor. Nokia, işletim sistemi artık eskidiği için yeni bir platform üzerinde çalışmaya başlamıştı. Son zamanlarda Linux tabanlı Meltemi ile ihtiyaç duyulan yeniliği gerçekleştirmeyi düşünüyordu.

Ancak Nokia şirketinin zorda olduğu herkes tarafından biliniyor. Nokia bu sene ikinci çeyrekte 1 milyar dolar zarar bildirdi. Şirket muhtemelen tasarruf amacıyla Meltemi'nin geliştirilmesini durdurmuş olabilir.

Yorumlar
Misafir
herkezin aklındaki soru acaba neden nokia andoridli telefonlar uretmiyor tamam microsoftdan bir baskan getirmiş olabilir w8 telefonlar cıkarcaklar olabilir ama gec kalınmadımı gerci hic birsey icin gec degil nokia uzun sarj suresiyle ve kullanım kolaylıgıyla herzaman akıllarda kalan bir telefon ureticisi ama su akıllı telefon pazarında senden artık kullanıcılar bir atak bekliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.